Перевірка даних у реєстрі

Багато виборців, мабуть чули, а хтось і відчув це на собі, коли під час проведення виборів деякі виборці не знайшли себе в списках виборців.   І, як наслідок, не змогли проголосувати. Але таке право закріплено Конституцією: “Громадяни мають право приймати участь в управлінні державними справами, в всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно вибирати та бути вибраними в органи державної влади та органи місцевого самоврядування” (ст. 38).

Щоб не допускати подібні непорозуміння (відсутність в списках, неправильні дані, наявність “мертвих душ” або кратне включення) і був створений державний реєстр виборців. Реєстр — це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки даних та користування ними для забезпечення державного обліку громадян, які мають право голосу.

 

Звертаємося до громадян  Лиманського району  з пропозицією уточнити свої персональні дані.

 

Для цього потрібно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців : пр. 40-річчя Визволення, 1 , 1 -й поверх, кім. 16 (приміщення Лиманської районної державної адміністрації).

 

Перелік необхідних документів:

 

- заява на ім'я начальника відділу;

- доручення (виборець, нездатний пересуватися самостійно, може письмово уповноважити на звернення іншу особу);

- паспорт особи або (якщо особа недавно набула громадянства України) тимчасове посвідчення громадянина України, яка подає документи;

- копія паспорту або (якщо особа недавно набула громадянства України) копія тимчасового посвідчення громадянина України;

- свідоцтво про смерть (для виключення померлого виборця);

- копія свідоцтва про смерть (для виключення померлого виборця).