13.06.2014

Збори трудового колективу працівників культури щодо обговорення змін до Конституції України

13 червня 2014 року відбулись збори трудового колективу працівників культури щодо обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні. На зборах були присутні директори структурних підрозділів відділу культури Комінтернівської райдержадміністрації, працівники клубних, бібліотечних закладів, викладачі дитячих музичних шкіл району.

Тетяна Габінська – начальник відділу культури апарату РДА ознайомила присутніх з основними змінами до Конституції України, які передбачають: запровадження трьохрівневої системи адміністративно-територіального устрою України – область, район, громада з повсюдністю місцевого самоврядування; передачу функцій виконавчої влади від місцевих адміністрацій виконавчим органам рад відповідного рівня; розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності і наділення саме громад максимально широким колом повноважень; чітке забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами, в тому числі через їх участь в загальнодержавних податках; ліквідацію державних адміністрацій і створення натомість державних представництв з тільки контрольно-наглядовими і координаційними, а не виконавчими функціями.

Виступала Лілія Воробйова – головний спеціаліст відділу культури, яка виразила думку, що трьохрівнева система адміністративно-територіального устрою підвищить рівень відповідальності на місцях, та певним чином спростить відносини між представниками влади та пересічними громадянами.

Також Світлана Вічева – головний бухгалтер звернула увагу присутніх на Статтю 142, що визначає матеріальні та фінансові основи місцевого самоврядування, оскільки саме в цій статті закріплене право місцевого самоврядування на частку загальнонаціональних податків. Світлана Вічева пояснила, що принциповим є момент чіткої фіксації норми, що «обсяг фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування відповідає повноваженням, передбаченим Конституцією та законами». Було вирішено більш глибоко вивчити зміни до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні. Продовжити обговорення в колективах клубних, бібліотечних закладів, дитячих музичних шкіл та серед відвідувачів закладів культури району.