22.12.2017

Протокол № 4 засідання Громадської ради при Лиманській райдержадміністрації від 15 грудня 2017 року

ПРОТОКОЛ № 4

засідання Громадської ради

при Лиманській районній державній адміністрації

15 грудня 2017 року                                                                                               смт Доброслав

На засіданні Громадської ради (далі ГР) при Лиманській районній державній адміністрації (далі РДА) присутні члени ГР, представники інститутів громадянського суспільства, які не є членами ГР В. Пірик та В. Кузьмич.

Запрошені: начальник юридичного відділу апарату РДА Дмитро Стебловський.

 Засідання провів голова ГР Калюжний В.Л.

Порядок денний:

  1. Заслуховування висновку юридичного відділу апарату РДА щодо проекту Положення, розробленого членами ГР;
  2. Затвердження Регламенту Громадської ради;
  3. Розгляд проектів рішень з актуальних питань, підготовлених членами ГР.

Виступив Калюжний В.Л. Проінформував, що кворум для проведення засідання є. Присутні 10 з 13 членів ГР. Відсутні з поважних причин Полякова І.П., Родіна Л.Ф., Бульба В.О.

Калюжний В.Л. запропонував членам ГР ознайомитись з розпорядженням голови райдержадміністрації про затвердження Положення про Громадську раду при Лиманській РДА.

З першого питання із роз’ясненнями виступив начальник юридичного відділу апарату РДА Дмитро Стебловський.

Вирішили: інформацію юридичної служби РДА взяти до відома.

Пропозиції внести зміни до Положення надали Свячений Ю.А., Романенко С.А., Дяченко С.М.

З другого питання виступив Ладиненко А.В., який представив ГР проект Регламенту, над яким працювала робоча група, як домовлялись на попередньому засіданні. Проект був розроблений і представлений на розгляд у Фейсбуці. Запропонував прийняти Регламент ГР за основу в даній редакції з можливістю подальших змін у разі необхідності, як це вирішили зробити з Положенням.

Голосували: «за» - одноголосно

Вирішили: затвердити запропонований Регламент Громадської ради.

З третього питання слухали Ладиненка А.В., який запропонував наступний проект рішення щодо ремонту доріг в районі.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Громадської ради при Лиманській районній державній адміністрації від 15 грудня 2017 року «Про ремонт доріг місцевого значення в Лиманському районі в 2018 році»

Заслухавши пропозицію заступника голови Громадської ради Ладиненка А.В., враховуючи заяву голови Одеської обласної державної адміністрації про те, що у 2018 році в Одеській області планують відремонтувати понад 700 кілометрів доріг державного значення та близько 500 км місцевого значення і для цього необхідно всю проектну документацію на проведення цих робіт підготувати вже до кінця року, та на підставі інформації відділу розвитку інфраструктури та ЖКГ Лиманської РДА від 14.12.2017 р. «Про найбільш проблемні дороги на території району», Громадська ради вирішила:


1. Рекомендувати Лиманській райдержадміністрації виступити з клопотанням перед Одеською облдержадміністрацією про включення в план ремонтних робіт на 2018 рік доріг місцевого значення Лиманського району:
-автомобільна дорога загального користування місцевого значенн
я
(частини автодороги Лиманське-Кордон, Мар
янівка-Пшонянове);
- автомобільна дорога загального користування державного значення Т-16-35 (частина автодороги від смт
Доброслав до с. Степанівка);
- автомобільна дорога загального користування державного значення Т 1636 Р-55 – Дмитрівка – Сичавка – М-14 – М-28 (частина автодороги від с. Бутівка до с. Ранжево);
- автомобільна дорога загального користування місцевого значення С 161305 Р-55 – с. Сербка (під’їзд до с. Сербка, підйом до с. Олександрівка);
- автомобільна дорога загального користування місцевого значення С 161322 (с. Ставки), автомобільна дорога загального користування державного значення Т-16-35 ( від с.
Кірове до с. Ониськове), ділянка автодороги від с. Ставки до с. Ониськове;
- автомобільна дорога загального користування місцевого значення С 161306 (частина автодороги від с. Калинівка до с. Широке);

2. Рекомендувати Лиманській райдержадміністрації виступити з клопотанням перед Дорожними відділами, на обслуговуванні яких знаходяться вищезазначені дороги, про виготовлення проектно-кошторисної документації та включення в план ремонтно-капітальних робіт по зазначеним автодорогам.
3. В разі необхідності, на підставі даного рішення, подати відповідне клопотання від Громадської ради Лиманського району до всіх владних структур, організацій, установ, від яких залежить вирішення даного питання.

Голова Громадської ради при Лиманській РДА В.Л.Калюжний

 

Романенко С.А. запропонувала звернутись до Доброславської селищної ради з проханням розглянути можливість будівництва дороги до хутора Каїрського.

Ладиненко А.В. запропонував ГР у разі початку виконання ремонтних робіт взяти під контроль якість їх виконання. А також контроль за виконанням рішення покласти на Ладиненка А.В.

Голосували: «за» - одноголосно

Вирішили: затвердити рішення щодо ремонту доріг в районі, додавши пункт 4 «Клопотати перед Доброславською селищною радою про будівництво дороги від вул. Перемоги до кладовища хутора Каїрського», пункт 5 «У разі початку виконання ремонтних робіт взяти під контроль якість їх виконання» та пункт 6 «Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови Громадської ради Ладиненка А.В.»

Ладиненко А.В. запропонував прийняти рішення щодо дій в ситуації відсутності вакцин проти смертельних хвороб (протиправцевої, протидифтерійної, протигангренозної та проти укусу каракурту).

З приводу смертельних хвороб виступила Юрьєва А.І., яка повідомила, що на сьогодні Лиманський район один з лідерів по ВІЛ-інфекції та гепатиту В і С. За її словами, раніше усі програми зниження шкоди фінансувались міжнародним глобальним фондом, який тепер іде з України, і є всього лише 3 роки перехідного періоду, а потім усе «ляже на плечі» місцевих бюджетів. Сьогодні багато людей отримують лікування в Одесі задля збереження конфіденційності. Коли Одеса почне фінансувати тільки себе, люди повернуться в район. В районі, на місцевому рівні, потрібно розвивати соціальне замовлення. Це співпраця інститутів громадянського суспільства з владою у вирішенні соціальних проблем, яка дає максимальний результат при мінімальному навантаженні на бюджет. Юрьєва А.І. наголосила, що в першу чергу потрібно займатися профілактикою, навчати молодь правильній безпечній поведінці.  Сьогодні район стоїть на порозі пандемії по ВІЛ. Багато інфікованих впевнені, що здорові, і навіть не підозрюють про свій ВІЛ-статус. Інфекція стрімко поширюється і серед добропорядних людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Окремо зупинилася на проблемі наркоманії, відзначивши, що до розповсюдження наркотиків у районі останнім часом активно залучають неповнолітніх, мотивуючи їх високим заробітком та тим, що вони не підлягають кримінальній відповідальності. Запропонувала провести в Лиманському районі (вперше, раніше такого не було) конкурс на соціальне замовлення.

Калюжний В.Л. запропонував  доручити Юрьєвій А.І. розробити відповідний проект рішення.

По темі молоді виступила Дяченко С.М., коротко охарактеризувавши розроблену нею програму «Підлітки як рівноправні члени суспільства». За її словами, програма розроблена на основі ісландського та угорського досвіду, де дуже серйозні проблеми були зведені нанівець і де тепер майже нульовий рівень дитячої злочинності. Відзначила потребу в дитячих та сімейних психологах, фахівцях, які будуть працювати анонімно, он-лайн.

Калюжний В.Л. запропонував створити робочу групу для підготовки проектів рішень з соціальної проблематики: щодо вакцинації, розробки програми соціального замовлення та молодіжної програми у складі Ладиненка А.В., Юрьєвої А.І., Дяченко С.М.

Ладиненко А.В. запропонував звернутись до відповідних органів з проханням, щоб представили своїх фахівців за згодою для включення в робочу групу   (РДА, медицина і т.д.)

Калюжний В.Л. запропонував створити робочу групу, яка вивчить питання та підготує проекти рішень по соціальним проблемам і надасть їх на розгляд на наступне засідання ГР.

Голосували: «за» - одноголосно.

Вирішили: створити робочу групу для опрацювання актуальних соціальних питань.

Ладиненко А.В. запропонував членам ГР продумати питання для включення в річний план роботи ГР на 2018 рік.

Свячений Ю.А. запропонував включити до порядку денного наступного засідання ГР питання корупції у вертикалі влади.

Калюжний В.Л. запропонував Свяченому Ю.А. підготувати проект рішення з цього питання.

Голова ГР Калюжний В.Л.

Секретар ГР Костенко Л.В.