16.02.2018

Протокол № 5 засідання Громадської ради при Лиманській райдержадміністрації від 9 лютого 2018 року

ПРОТОКОЛ № 5

засідання Громадської ради

при Лиманській районній державній адміністрації

9 лютого 2018 року                                                                                                                 смт Доброслав

На засіданні Громадської ради (далі ГР) при Лиманській районній державній адміністрації (далі РДА) присутні члени ГР, представники інститутів громадянського суспільства, які не є членами ГР: Ю. Тріфонов, В. Кузьмич, С. Потьомкін та представник ЗМІ Т. Генова.

Засідання провів голова ГР Калюжний В.Л.

Виступив Калюжний В.Л. Проінформував, що кворум для проведення засідання є. Присутні 12 членів ГР. Відсутній з поважної причини Голопотелюк О.О.

Калюжний В.Л. оголосив наступний порядок денний:

  1. План роботи ГР на 2018 рік
  2. Розгляд колективного звернення Кузьмич В.Н., Мартинюка Д.Д., Голубовича А.В. щодо публікації матеріалів в газеті «Слава хлібороба».

              «З голосу» Полякова І.П. внесла пропозицію розглянути проект рішення щодо створення тимчасової робочої групи для вивчення питання децентралізації влади навколо 5 місцевих рад Лиманського району.

              «З голосу» Свячений Ю.А. запропонував на розгляд проект рішення щодо формування громадського бюджету в районі.

Сформували порядок денний засідання:

  1. Затвердження плану роботи ГР на 2018 рік
  2. Про створення тимчасової робочої групи для вивчення питання децентралізації влади навколо 5 місцевих рад (Сичавської, Першотравневої, Визирської, Любопільської сільських та Новобілярської селищної рад)
  3. Про формування громадського бюджету району
  4. Розгляд звернення Кузьмич В.Н., Мартинюка Д.Д., Голубовича А.В.

              З першого питання виступив Ладиненко А.В. Представив розроблений ним план роботи ГР на 2018 рік, який завчасно було розміщено для ознайомлення всіх членів ГР на робочій сторінці ГР у Фейсбуці. Запропонував перенести три питання лютого на березень, а саме: «Про формування та реалізацію антикорупційної політики в Лиманському районі», «Про районну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки» та «Про повноту проведення розрахунків за орендну плату земельних часток (паїв) з урахуванням коефіцієнту інфляції у 2017 році».

Голосували: одноголосно

Вирішили: затвердити план роботи ГР на 2018 рік

              З другого питання слухали Полякову І.П. щодо необхідності створення тимчасової робочої групи для вивчення питання проходження реформи місцевого самоврядування з зв’язку із загостренням ситуації та виникненням суспільного резонансу в процесі децентралізації влади навколо 5 місцевих рад району. Ініціатор проекту пояснила, що, на її думку, мешканцям цих громад не вистачає об’єктивної інформації для прийняття виважених рішень. Попросила прийняти запропоноване нею рішення терміново, оскільки зараз вирішується подальша доля громад та їх мешканців.

Калюжний В.Л. поцікавився форматом роботи такої групи, підкресливши ризики втручання у справу територіальних громад, впливу на точку зору людей, які мають приймати рішення самостійно. Наголосив, що ГР є консультативно-дорадчим органом райдержадміністрації, яка, в свою чергу, відповідно до чинного законодавства не має права ніяким чином впливати на вибір людей.

Ладиненко А.В. підтримав пропозицію Полякової І.П., але в той же час висловив стурбованість можливістю впливу на громадську думку.

Члени ГР обговорили проект, Калюжний В.Л. поставив його на голосування.

Голосували: «за» - 9, «проти» - 3

Вирішили: Створити тимчасову робочу групу для вивчення громадської думки з питання децентралізації влади навколо 5 зазначених місцевих рад з членів ГР та із залученням відповідних спеціалістів за згодою.

              З третього питання слухали Свяченого Ю.А. про формування громадського бюджету району. Запропонував впровадити в районі бюджет участі, щоб з районного бюджету виділялись кошти на реалізацію проектів громадських організацій.

Голосували: «за» - 9, «утримались» - 3

Вирішили: звернутись до РДА з пропозицією впровадження в районі громадського бюджету.

              З четвертого питання слухали Калюжного В.Л., який зачитав колективне звернення щодо газети «Слава хлібороба». Він підкреслив, що на його думку, в газеті і справді мали місце антиукраїнські матеріали, але без рішення суду, яким встановлюється винуватість, немає підстав визнавати газету злочинною і рекомендувати РДА припинення публікацій в ній.

Ладиненко А.В. наголосив, що це виходить за межі компетенції ГР і запропонував не розглядати це питання.

Кузьмич В.Н. підкреслила, що заявники не просять встановлювати винуватість, а лише просять, щоб в газеті не публікувались матеріали і відповідно не виділялись кошти на це.

Питання обговорили члени ГР, зійшлися на тому, що ГР не має підстав рекомендувати голові РДА призупинити висвітлення роботи органу, а також сплачувати за це кошти.  

Калюжний В.Л. поставив на голосування спільно напрацьовану пропозицію: прийняти лист до відома та звернутись за консультацією до юридичної служби РДА з приводу повноважень ГР у вирішенні цього питання.

Голосували: одноголосно

Вирішили: звернутись до РДА за консультацією з цього питання

Голова ГР Калюжний В.Л.

Секретар ГР Костенко Л.В.