10.04.2018

Протокол № 6 засідання Громадської ради при Лиманській райдержадміністрації від 29 березня 2018 року

ПРОТОКОЛ № 6

засідання Громадської ради

при Лиманській районній державній адміністрації

 

29 березня 2018 року                                                                                                                                 смт Доброслав

На засіданні Громадської ради (далі ГР) при Лиманській районній державній адміністрації (далі РДА) присутні члени ГР, голова Лиманської РДА Приймак В.М., заступник голови РДА Чернецький І.С., начальник юридичного відділу апарату РДА Стебловський Д.І., представники управління соціального захисту населення РДА Пінонік В.М., Кужба О.О., Антоненко О.О., представники інститутів громадянського суспільства (далі ІГС), які не є членами ГР (представники ГО «Місцеві ініціативи» Потьомкін С.С., Анісімов В.В.).

Засідання провів голова ГР Калюжний В.Л.

Виступив Калюжний В.Л. Проінформував, що кворум для проведення засідання є. Присутні 10 членів ГР. Відсутні Родіна Л.Ф., Юрьєва А.І., Полякова І.П.

Калюжний В.Л. озвучив порядок денний, затверджений на попередньому засіданні ГР:

  1. Про формування та реалізацію антикорупційної політики в Лиманському районі.
  2. Про районну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки».
  3. Про повноту проведення розрахунків за орендну плату земельних часток (паїв) з урахуванням коефіцієнту інфляції у 2017 році».

Також повідомив, що представники управління соціального захисту населення РДА за власною ініціативою готові ознайомити членів ГР зі змінами в законодавстві щодо надання громадянам пільг та житлових субсидій.

Крім того, надійшли три пропозиції від Свяченого Ю.А.: щодо висловлення недовіри голові ГР Калюжному В.Л. , створення робочої групи для перевірки сайтів навчальних закладів району та внесення змін до положення про ГР.

Калюжний В.Л. запропонував обговорити і затвердити остаточний порядок денний засідання.

Виступив Голопотелюк О.О. з пропозицією не розглядати питання, порушені Свяченим Ю.А., оскільки вони не підготовлені належним чином, не обґрунтовані, за змістом і за формою не відповідають вимогам до проектів рішень. А питання внесення змін до положення вже розглядалось і було відхилено більшістю голосів.

Ладиненко А.В. висловив думку, що питання змін до положення треба розглянути остаточно і поставити крапку, оскільки там є спірні моменти. Запропонував направити пропозиції Свяченого Ю.А. на експертизу до юридичної служби РДА. Стосовно освіти зазначив, що це питання потребує додаткового вивчення. З приводу недовіри зазначив, що має питання щодо стилю і форми роботи. Запропонував вибрати кілька питань для розгляду, оскільки всі вони дуже глибокі, а інші перенести на наступне засідання.

Бульба В.О. підтримала думку Голопотелюка О.О. не вносити зазначені пропозиції на розгляд. Щодо освіти вона підкреслила, що це не компетенція громадської організації втручатись в діяльність відділу освіти. Кадрову проблему вирішує відділ освіти, проводить ярмарки педагогічних вакансій та вживає інших заходів. Закликала не заважати людям працювати, а якщо є питання, звернутись з ними на прийом і отримати всю інформацію. Відносно недовіри голові зазначила, що протиріччя між головою і заступниками мають бути вирішені індивідуально. Закликала усіх до роботи, попросила не забирати в людей час на багаторазові перегляди положення про ГР.

Білоконь  А.А., Дяченко С.М. підтримали Бульбу В.О.

Романенко С.А. підтримала Ладиненка А.В.

Трегубенко О.В. закликав закінчити дебати і почати працювати для людей по попередньо затвердженому порядку денному.

Виступив голова РДА Приймак В.М. Відзначив, що коли ініціатор рішення про недовіру голові ГР Свячений Ю.А. з іншими представниками ІГС були в нього на прийомі, він ще не бачив рішення ГР. Вони заявили, що хочуть брати участь в моніторингу ситуації стосовно реалізації в районі реформи децентралізації, і повідомили, що ГР прийняла рішення про вивчення громадської думки мешканців усього району. Натомість коли голова РДА офіційно отримав рішення ГР, виявилось, що йшлося тільки про 5 громад (Сичавську, Першотравневу, Визирську, Новобілярську, Любопільську). Голова РДА наголосив, що члени ГР та представники ІГС, які прийшли на прийом, надали йому недостовірну інформацію. І також підкреслив, що члени ГР можуть брати участь в цьому процесі тільки як мешканці окремих громад, а втручатись у вибір територіальних громад від імені ГР при РДА не мають права.

Щодо питання освіти голова РДА зазначив, що якщо є скарги, він готовий їх розглянути і дати офіційну відповідь.

Стосовно матеріально-технічного забезпечення Приймак В.М. сказав, що в кошторисі РДА таких витрат не передбачено. Як варіант він запропонував внести відповідні пропозиції до проекту районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Рішення з цього питання буде приймати депутатський корпус районної ради.

Щодо дорадчого голосу Приймак В.М. підкреслив, що голова ГР має право голосу як член колегії РДА. Ніхто не забороняє членам ГР брати участь в апаратних нарадах РДА, можна прийти, послухати, задати питання, але під час апаратних немає голосування.     

Калюжний В.Л. наголосив на порушеннях норм діловодства в пропозиціях Свяченого Ю.А., а також висловив сумнів, чи були скарги взагалі, оскільки пропозиції ними не підкріплені. Також відзначив, що категорично проти можливості відкликання члена ГР, назвавши це можливим тиском. Стосовно публікацій на офіційному веб-сайті РДА зазначив, що діяльність ГР висвітлюється на сайті в рубриці «Громадська рада», але публікувати там пости членів ІГС було б некоректно. Щодо матеріальної підтримки висловив думку, що членам ГР має бути соромно вимагати гроші на діяльність на громадських засадах, забираючи в бюджеті кошти, які можуть піти на допомогу людям, яким важко живеться.

Свячений Ю.А. запитав Калюжного В.Л., голос якої організації він представляє. Потім звинуватив в проїданні коштів людей, держави, платників податків, виділеної державою чверті мільйона.

Калюжний В.Л. вимагав пояснень.

Свячений Ю.А. сказав, що звертався до Калюжного В.Л. особисто.

Калюжний В.Л. зазначив, що змушений буде захищати свою честь та честь очолюваної громадської організації «Ветерани АТО Лиманщини» у суді.

Калюжний В.Л. поставив на голосування пропозицію не вносити до порядку денного питання, порушені Свяченим Ю.А., тому що вони не обґрунтовані, а деякі з них вже розглядалися.

Голосували:

«за»  – 6

«утримались»  – 1

«проти» – 3

Вирішили: не вносити пропозиції Свяченого Ю.А. до порядку денного засідання

Калюжний В.Л. поставив на голосування питання обговорення затвердженого на минулому засіданні плану роботи ГР із трьох питань.

Голосували :

«за» – одноголосно

З першого питання виступив голова РДА Приймак В.М. Роз’яснив, що відповідно до законодавства за антикорупційну політику в юридичній особі відповідає її керівник і він, як голова РДА, відповідає за антикорупційну політику в РДА. І інших юридичних особах за це відповідають їхні керівники. В РДА є особа, на яку покладено відповідні обов’язки. На офіційному веб-сайті РДА діє кнопка з посиланням на НАЗК, за допомогою якої кожен громадянин може подати інформацію про корупційні діяння. По РДА таких фактів немає. Щодо антикорупційної політики по району в цілому, підкреслив, що може надавати рекомендації, але прямого впливу на керівників не має. Також зазначив, що готовий розглянути бачення ГР з цього приводу. Для цього ГР має підготувати проект рішення, або хоча б якусь інформацію. Для дій на упередження запропонував ГР розробити план заходів із залученням спеціалістів РДА.  

Ладиненко А.В. висловив думку про те, що якщо не зафіксовано факту корупції, то це не означає що її немає і ГР повинна бути ініціатором роботи з громадянським суспільством, піднімати людей на боротьбу з корупцією.

Калюжний В.Л. наголосив, що робоча група, яка буде створена для розробки програми по боротьбі з корупцією, має складатись з чесних, не заплямованих корупційними діяннями людей, до минулого яких немає жодних питань.

З другого питання порядку денного голова РДА Приймак В.М. наголосив, що підтримує створення районної програми сприяння розвитку громадянського суспільства і сам буде ініціювати її підтримку перед депутатами районної ради. А також підтримує впровадження громадського бюджету на районному рівні і на рівні сільських/селищних рад. Закликав членів ГР та громадськість району взяти участь в її розробці.

Костенко Л.В. повідомила, що обласна програма сприяння розвитку громадянського суспільства затверджена рішенням сесії  обласної ради 14 березня цього року. З її врахуванням відділом взаємодії з громадськістю РДА буде розроблено районну цільову програму, співрозробниками якої можуть бути громадяни та інститути громадянського суспільства. По її проекту будуть проведені громадські обговорення.

З третього питання порядку денного виступив голова РДА Приймак В.М. Повідомив, що в 2017 році в цьому напрямку було проведено значну роботу. Піднято розмір орендної плати за паї. Якщо в  2015 році платили на пай 4,4 % від нормативної грошової оцінки, в 2016 році - 4,6 %, то в 2017 році вже 9,5 %. Такого відсотка плати за пай немає в області. Завдяки тому, що ініціативу РДА підтримали сільгосппідприємства. Вони в минулому році виплатили на пай майже 140 млн. грн. Люди отримали реальні гроші. В районний бюджет додатково надійшло 10,3 млн. грн. ПДФО. А якщо з урахуванням того, що йшло на область і на Київ, то це більше 17 млн. грн. додаткових надходжень.

Щодо оренди за землю, то в районі діє єдиний підхід. Всі орендатори, які використовують земельні ділянки платять 10 % від нормативної грошової оцінки за деякими винятками.

Він також наголосив, що РДА іде назустріч підприємствам в галузі тваринництва. В кожному окремому випадку буде розглянуто розмір орендної плати, для того щоб підтримати розвиток тваринництва в районі.

Свячений Ю.А. задав питання щодо захисту людей, які здають землю в оренду.

Приймак В.М. відзначив, що РДА проводить роз’яснювальну роботу щодо необхідності укладення додаткових угод на 10 %. Але фактично люди отримали гроші, деякі навіть 11-12%.

Ладиненко А.В. вніс пропозицію схвалити політику РДА в сфері орендної плати та поширити її іншими районами області.

Потьомкін С.С. запитав голову РДА чи не відійдуть землі, які зараз обробляють фермери, до великих підприємств, і чи не буде таким чином знищене дрібне фермерство.

Приймак В.М. зазначив, що в районі діє програма підтримки малого та середнього бізнесу, якою можуть користуватись і фермери. Крім того, в державному бюджеті закладені мільярдні суми для підтримки сільського господарства. Він також закликав членів ГР попрацювати з людьми і надати РДА своє бачення по населеним пунктам, де можна розвивати тваринництво і таким чином вирішувати питання зайнятості населення.

Голопотелюк О.О. запропонував взяти інформацію по цим трьом питанням до відома і допрацювати пропозиції.

Калюжний В.Л. поставив пропозицію на голосування.

Голосували:

«за» – одноголосно

Вирішили: взяти інформація голови РДА до відома та опрацювати пропозиції.

Калюжний В.Л. зачитав роз’яснення юридичної служби РДА, за якими ГР зверталась з питань, розглянутих на попередньому засіданні 9 лютого.

Начальник управління соціального захисту населення РДА Пінонік В.М. ознайомила члені ГР зі змінами в законодавстві в сфері пільг та субсидій.

Голова ГР Калюжний В.Л.

Секретар ГР Костенко Л.В.