27.07.2018

Протокол № 7 засідання Громадської ради при Лиманській райдержадміністрації від 13.07.2018 року

ПРОТОКОЛ № 7

засідання Громадської ради

при Лиманській районній державній адміністрації

 

13 липня 2018 року                                                                           смт Доброслав

 

На засіданні Громадської ради (далі ГР) при Лиманській районній державній адміністрації (далі РДА) присутні члени ГР, голова Лиманської РДА Приймак В.М., представники ГО «Місцеві ініціативи» Потьомкін С.С. та ГО «Правова спільнота Лиманщини» Тріфонов Ю.М., головний редактор районної газети «Слава хлібороба» Гайдаржі А.Г.

Засідання провів голова ГР Калюжний В.Л.

Виступив Калюжний В.Л. Проінформував, що кворум для проведення засідання є. Присутні 11 членів ГР. Відсутні Гавриленко М.І., Трегубенко О.В.

Калюжний В.Л. озвучив порядок денний відповідно до плану роботи ГР:

 1. Про результати децентралізації та фінансування належного ремонту доріг місцевого значення на території Лиманського району у світлі вимог доручення Глави Уряду, Мінінфраструктури та Укравтодору.
 2. Про виконання закону про декомунізацію в Лиманському районі.
 3. Про виконання програми соціального захисту громадян району, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС, воїнів АТО, багатодітних та малозабезпечених сімей, ветеранів та дітей Другої світової війни.
 4. Про організацію літнього оздоровлення дітей та їх зайнятості під час літних канікул.
 5. Про заходи з реалізації антикорупційної політики.
 6. Про підтримку тваринництва.

А також пропозиції до порядку денного, що надійшли після попереднього засідання:

 1. Про підготовку пропозицій щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України на виконання відповідного Указу Президента України № 156/2018 від 31.05.2018 (голова РДА Приймак В.М.).
 2. Про формування Молодіжної ради при Лиманській районній державній адміністрації (голова РДА Приймак В.М.).
 3. Про проект районної Програми поводження з безпритульними тваринами (Дяченко С.М.).
 4. Про роботу з профілактики наркоманії серед учнівської молоді району (Юрьєва А.І.).
 5. Про звіт голови ГР про дотримання вимог п.3 розділу 5 Положення про ГР (Ладиненко А.В.).
 6. Ознайомлення із заявою ГО «Правова спільнота Лиманщини» щодо відкликання свого представника з ГР при Лиманській РДА (Романенко С.А.).
 7. Про затвердження порядку денного наступного засідання ГР (Костенко Л.В.).

Ладиненко А.В. запропонував зняти питання по оздоровленню дітей, оскільки воно вже не актуальне, і перенести його на серпень, розглянувши підсумки оздоровлення. Стосовно пропозицій щодо зміцнення державного статусу української мови запропонував зачекати на розробку урядової, обласної та районної програм. А потім розглянути районну програму і внести свої пропозиції.

Голова РДА Приймак В.М. відзначив, що надавати пропозиції можна в будь-який час, не чекаючи вказівок «зверху». Він наголосив на тому, що відкритий до всього раціонального, і буде використовувати його в своїй роботі. Хоче почути думку громадськості щодо мовного та культурного питання, враховуючи специфіку району, щоб врахувати її під час розробки районної програми.

Калюжний В.Л. запропонував вивчити Указ Президента і підготувати пропозиції на наступне засідання.

Ладиненко А.В. вніс пропозицію виключити питання про заходи з антикорупційної політики, оскільки до нього треба підготуватись ретельно і всебічно.

Голопотелюк О.О. запропонував питання про звіт голови ГР перенести на наступне засідання, тому що ГР працює менше року, а згідно із Положенням про ГР, орган звітує раз на рік.

Калюжний В.Л. зробив кілька зауважень Тріфонову Ю.М., попросив не викрикувати з місця, не втручатись і не заважати роботі ГР. Попередив, що у разі продовження порушення дисципліни, змушений буде попросити Тріфонова Ю.М. покинути засідання ГР.

Калюжний В.Л. поставив на голосування пропозицію зняти питання про організацію літнього оздоровлення дітей.

Голосували: «за» - одноголосно

Голова РДА Приймак В.М. надав інформацію з цього питання. Підкреслив, що не звітує, а інформує про стан роботи з оздоровлення. Наголосив, що ГР –консультативно-дорадчий орган і РДА йому не підзвітна. Закликав наступного разу ініціаторів питань заздалегідь запитувати необхідну публічну інформацію в РДА або ознайомлюватись з нею на офіційному веб-сайті органу. З порушеного питання повідомив, що при РДА створена робоча група, яка контролює кожний заїзд дітей на оздоровлення, виїжджає в оздоровчі заклади, перевіряє в яких умовах там перебувають діти району. Завдяки спільній роботі з депутатським корпусом в районному бюджеті передбачено 2,5 млн. грн. на оздоровлення дітей в літніх таборах (не враховуючи пришкільні табори). В минулому році на це було виділено 1,9 млн. грн. Цьогоріч в літніх таборах оздоровиться на 20 дітей більше, при тому що вартість путівок зросла. Крім того, зросли витрати на пришкільні табори. В минулому році було до 500 тис. грн., в цьому році – 700 тис. грн. Також зараз залучаються спонсори, щоб возити дітей на екскурсії. Вперше в районі до закриття оздоровчої зміни було організовано спортивний масовий захід на пляжі в Фонтанці.

Калюжний В.Л. додав, що особисто звертався до голови РДА як голова ГО «Ветерани АТО Лиманщини» з проханням посприяти в оздоровленні дітей учасників АТО. Подякував за вирішення цього питання. Відпочиваючі перебували на морській базі відпочинку з триразовим безкоштовним харчуванням. Такий відпочинок забезпечується вже другий рік поспіль.

Калюжний В.Л. поставив на голосування пропозицію зняти антикорупційне питання, перенісши його на наступне засідання. Доручити Ладиненку А.В., як ініціатору цього питання, розробити пропозиції та проект рішення.

Голосували: «за» - одноголосно

Голопотелюк О.О. запропонував вже починати працювати над підготовкою пропозицій щодо зміцнення державного статусу української мови на теренах району.

Калюжний В.Л. поставив на голосування пропозицію розпочинати процес підготовки пропозицій.

Голосували: «за» - одноголосно

Голопотелюк О.О. вніс пропозицію перенести звіт голови ГР на наступне засідання.

Бульба В.О. висловила думку про те, що це питання ставити недоцільно, поки немає року роботи ГР. Наголосила на тому, що ГР ще мало працювала і не всі члени зрозуміли свої функціональні обов’язки.

Полякова І.П. запропонувала заслухати звіт, оскільки діючий склад ГР обирався всього на два роки.

Калюжний В.Л. поставив на голосування першу пропозицію перенести звіт на наступне засідання ГР.

Голосували:

«за» - 6

«проти» - 4

«утримались» - 1

Вирішили: перенести звіт голови ГР на наступне засідання.

Калюжний В.Л. виніс на голосування пропозицію прийняти порядок денний в цілому з урахуванням пропозицій.

Голосували: «за» - одноголосно

Голова РДА Приймак В.М. надав інформацію про стан фінансування ремонту доріг. Він підкреслив, що ці дані є публічними і опубліковані на сайті РДА та районної ради. Зазначив, що в рішеннях сесії районної ради чітко прописано скільки і на які дороги виділено коштів. На даний час з урахуванням всіх змін і рішення останньої сесії районної ради передбачено більше 31 млн. грн. на дороги. Підкреслив, що з цим проблеми немає, є проблема з освоєнням коштів через відсутність відповідного механізму. РДА працює над цією проблемою. На разі йдуть перемовини зі службою автомобільних доріг щодо прискорення проведення тендерів. На запитання Калюжного В.Л. про те, чим ГР може допомогти, відповів, що можна звернутись до голови облдержадміністрації щодо прискорення врегулювання механізму освоєння цих коштів. Щоб вже з 1 січня працювало комунальне підприємство, яке буде використовувати ці кошти. Можна звернутись до депутатського корпусу з проханням передбачити кошти на розробку проектно-кошторисної документації, щоб на момент, коли буде вирішено питання з фінансуванням, був готовий проект і експертиза, і можна було одразу приступати до робіт.

Калюжний В.Л. запропонував підготувати спільні звернення до голови облдержадміністрації та до депутатського корпусу районної ради. Доручили Калюжному В.Л. спільно з РДА протягом тижня підготувати проекти звернень і виставити на обговорення в робочій групі Громадської ради на сторінці Фейсбук.

 Голосували: «за» - одноголосно

Калюжний В.Л. щодо виконання програми соціального захисту громадян нагадав, що минулого засідання з цих питань доповідала начальник управління соціального захисту громадян РДА Валентина Пінонік. З інформацією з цього питання можна ознайомитись на сайтах РДА та районної ради.

Ладиненко А.В. запропонував підготувати лист-звернення до ПАТ «Одесагаз» щодо порушення його працівниками чинного законодавства та перевищення своїх повноважень. На його думку, «Одесагаз» працює проти державної влади, створює негативну політичну ситуацію. Вирішення цього питання і буде захистом незахищених верств населення. Доручили Ладиненку А.В. підготувати лист-звернення і виставити його на розгляд і затвердження в робочій групі ГР на сторінці Фейсбук. І запросити представників ПАТ «Одесагаз» на засідання ГР.

Голова РДА Приймак В.М. звернувся до ГР з проханням надати своє бачення щодо напрямків використання коштів районної Програми «Захист і турбота». Навів приклад, що він сам надав пропозицію надавати допомогу сім’ям при народженні дітей.

Свячений Ю. А. висловив думку про те, що краще не надавати допомогу асоціальним категоріям населення.

Голова РДА Приймак В.М. повідомив, що за півріччя по цій програмі громадянам надано майже 10 млн. грн.  Він також підкреслив, що не можна закупляти матеріальні цінності критичним сім’ям, оскільки програмою передбачено виділення грошових коштів. Запропонував представникам громадськості відслідковувати використання коштів такими сім’ями.

Голова РДА Приймак В.М. поцікавився думкою членів ГР щодо порушеного ними питання виконання закону про декомунізацію, які є пропозиції чи питання.

Свячений Ю. А. висловив думку, що бюст Янчеву в Першотравневій сільській раді підпадає під закон про декомунізацію. Зазначив, що як до фахівця не має до нього питань, але він свого часу був депутатом обласної ради.

Голова РДА Приймак В.М. відзначив, що Янчев був особистістю для Першотравневого і жодним чином не підпадає під закон про декомунізацію. Натомість пам’ятник чекістам у Фонтанці відповідно до цього закону має бути демонтований. З відповідним листом райдержадміністрація звернулась до виконкому Фонтанської сільської ради, яка має на це повноваження. Але відповідне рішення сільрадою досі не прийняте.

Ладиненко А.В. запропонував мобілізувати громадськість для вирішення цього питання.

Голова РДА Приймак В.М. запропонував закріпити за кожним пунктом плану відповідальну особу, яка готуватиме інформацію та проекти рішення по окремим питанням.

Калюжний В.Л. наголосив, що з наступного засідання за кожним питанням порядку денного буде закріплено окремого члена чи заступника голови ГР.

Калюжний В.Л. підняв питання щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України.

Голопотелюк О.О. запропонував вже працювати над пропозиціями і виставляти їх через робочий інструмент у Фейсбук.

Ладиненко А.В. висловив думку, що не готовий надати пропозиції, наполіг на тому, щоб спочатку райдержадміністрація внесла свої пропозиції, а потім ГР їх проаналізувала і винесла свій висновок.

Голова РДА Приймак В.М. попросив подавати пропозиції наперед, щоб ГР допомагала РДА, а не критикувала її роботу.

Полякова І.П. нагадала, що в цьому питанні потрібна не тільки особиста думка членів ГР, а треба з кожного питання, що виноситься на засідання збирати бачення і думки громадськості.

Калюжний В.Л. поставив на голосування питання щодо підготовки пропозицій по мові та культурі вже на наступне засідання ГР.

Голосували: «за» - одноголосно

Голова РДА Приймак В.М. проінформував членів ГР про формування Молодіжної ради при РДА. Відповідне розпорядження розміщене на офіційному веб-сайті РДА у розділі «Громадянське суспільство і влада». Попросив надавати пропозиції щодо складу ради. Зазначив, що Молодіжна рада займатиметься хабом.

Голова РДА Приймак В.М. підкреслив, що ініціативи громадськості враховуються ним у роботі. Зокрема наголосив Ладиненку А.В., що РДА прислухалась до його ініціативи щодо ремонту дороги на Кордон і включила її в бюджет.

Дяченко С.М. представила розроблену нею районну програму поводження з безпритульними тваринами. Акцентувала увагу на тому, що приймати таку програму потрібно негайно. Про це свідчать звернення громадян щодо зграй агресивних безпритульних собак на території району. Зупинилась на випадках в Світлому та Чорноморському. Єдиним виходом із ситуації на даний момент назвала масову стерилізацію тварин. Наголосила, що відповідно до чинного законодавства, регулювати чисельність безпритульних тварин потрібно гуманними методами. Запропонувала запровадити міні-притулки на території домогосподарств максимальною кількістю 10 тварин. Підкреслила, що кожна громада має взяти на себе відповідальність. Запропонувала передати цю програму на розгляд депутатам районної ради, а в разі затвердження запропонувати її як основу для голів сільських/селищних рад і в подальшому працювати по ній.

Голова РДА Приймак В.М. зазначив, що в районної влади є розуміння необхідності прийняття подібної програми і готовність передбачити на ці заходи кошти в районному бюджеті. До цього будуть долучені сільські/селищні ради, які мають прийняти аналогічні програми і передбачити фінансування на них.

Калюжний В.Л. поставив на голосування питання щодо затвердження запропонованої програми рішенням ГР.

Голосували: «за» - одноголосно

Вирішили: подати запропонований Дяченко С.М. проект районної програми поводження з безпритульними тваринами на розгляд РДА для подальшого представлення на розгляд та затвердження сесією районної ради. 

Юрьєва А.І. запропонувала внести на розгляд РДА проект районної програми з профілактики негативних явищ серед молоді «Відповідальність починається з мене» в якості проекту соціального замовлення. Повідомила, що раніше на обласному рівні проводилось соціальне замовлення і з бюджету виділялись кошти на роботу з профілактики наркоманії, ВІЧ-інфекції, туберкульозу, з допомоги інвалідам тощо. Підкреслила, що профілактика набагато ефективніше і дешевше, ніж будь-яке лікування. Це будуть локальні та короткочасні проекти. В 2016 році «Молодіжний центр розвитку» провів цикл занять у школах Лиманського району з профілактики негативних явищ і виховання лідерів серед молоді для того, щоб залучати їх до роботи за принципом «рівний - рівному». Проект покликаний дати кожній дитині розуміння, що її здоров’я і майбутнє залежить від неї самої. Відзначила, що діти не готові довіритись своїм педагогам і більш відкриті до людей із зовні.

Калюжний В.Л. поставив на голосування питання щодо затвердження запропонованої програми рішенням ГР.

Голосували: «за» - одноголосно

Вирішили: подати запропонований Юрьєвою А.І. проект районної програми з профілактики негативних явищ серед молоді «Відповідальність починається з мене» на розгляд РДА для подальшого представлення на розгляд та затвердження сесією районної ради. 

Калюжний В.Л. ознайомив членів ГР із заявою голови ГО «Правова спільнота Лиманщини» про відкликання свого представника Дяченко С.М. з Громадської ради при Лиманській РДА.

Калюжний В.Л. наголосив, що Дяченко С.М. на даний час виконує серйозний пласт роботи. Заяви від неї не надходило ні про вихід з ГР, ні про вихід з ГО «Правова спільнота Лиманщини». Наголосив на голосуванні за персональний склад ГР.

Полякова І.П. зазначила, що голосувати потрібно відповідно до положення про ГР, а не своїх емоцій та особистого ставлення. Висловила думку, що оскільки рішення ГО «Правова спільнота Лиманщини» прийняте нещодавно, Дяченко С.М. ще має можливість його оскаржити, якщо ця процедура передбачена статутом ГО. Запропонувала заслухати саму Дяченко С.М.

Ладиненко А.В. сказав, що не має нічого проти кандидатури Дяченко С.М. в ГР. Але треба діяти за положенням, не маніпулювати ним.

Дяченко С.М. пояснила, що в неї не співпадають погляди з головою та членами ГО «Правова спільнота Лиманщини», що вона не може доносити думку та пропозиції цієї ГО до ГР і морально правильно буде піти з організації. В той же час відзначила, що якщо ГР потрібна її участь, вона із задоволенням буде їй допомагати.

Тріфонов Ю.М. пояснив, що Дяченко С.М. не відвідувала засідання ГО. Усі члени ГО давно хотіли її виключити. Вона сама сказала, що виходить з ГО і з ГР.

Бульба В.О. уточнила скільки членів налічує ГО «Правова спільнота Лиманщини». Тріфонов Ю.М. відповів, що 4 особи.

Голопотелюк О.О. запропонував ГР утриматись від прийняття рішення з цього питання як мінімум до моменту реалізації програми поводження з безпритульними тваринами. А тим часом ретельно вивчити цю ситуацію.

Романенко С.А. відзначила, що Дяченко С.М. не ходила на засідання ГО «Правова спільнота Лиманщини» і не погоджувала своєї програми по безпритульним тваринам з членами організації. Також повідомила, що вона (Романенко С.А.) є членом двох організацій, представлених в ГР («Правова спільнота Лиманщини», «Захист праці в Лиманській ДМШ»).

Калюжний В.Л. поставив на голосування пропозицію погодити відкликання Дяченко С.М. з ГР.

Голосували:

«за» - 4

«проти» - 0

«утримались» - 7

Вирішили: не погоджувати відкликання Дяченко С.М.

Калюжний В.Л. запропонував затвердити питання порядку денного наступного засідання і закріпити за ними відповідальних осіб.

Костенко Л.В. зачитала пропозиції щодо питань, які можуть бути винесені на наступне засідання, відповідно до плану роботи Громадської ради на 2018 рік, члени ГР обговорили їх.

Калюжний В.Л. поставив на голосування і члени ГР одноголосно підтримали наступний порядок денний:

 1. Про підготовку загальноосвітніх закладів району до початку нового 2018-2019 навчального року та концептуальні засади розвитку та функціонування освіти в умовах реформування (Бульба В.О.);
 2. Про хід виконання Програми зайнятості населення району та створення нових робочих місць (Ладиненко А.В.).

Голова ГР Калюжний В.Л.

Секретар ГР Костенко Л.В.