13.12.2017

Протокол № 3 засідання Громадської ради при Лиманській райдержадміністрації від 6 грудня 2017 року

ПРОТОКОЛ № 3

засідання Громадської ради

при Лиманській районній державній адміністрації

06 грудня 2017 року                                                                                                               смт Доброслав                          

На засіданні Громадської ради (далі ГР) при Лиманській районній державній адміністрації (далі РДА) присутні члени ГР, представник інституту громадянського суспільства, який не є членом ГР, Тріфонов Ю.М.

Запрошені: в.о. голови РДА Гребенюк Л.С., заступник голови РДА Чернецький І.С., начальник юридичного відділу апарату РДА Стебловський Д.І.

Засідання провів голова ГР В.Л. Калюжний.                             

Порядок денний:

  1. Розгляд та погодження Положення про ГР при Лиманській РДА

Виступив Калюжний В.Л. Проінформував, що кворум для прийняття рішення є. На засіданні присутні 9 з 13 членів ГР. Відсутні з поважних причин Юрьєва А.І., Дяченко С.М. (виробничі потреби) та Трегубенко О.В. (візит до лікаря).

Калюжний В.Л. проінформував, що ГР зібралась для того, щоб розглянути та погодити або не погодити Положення про ГР при Лиманській РДА, яке було розроблене та схвалене ГР на попередньому засіданні і пройшло юридичну експертизу в РДА. Проект Положення зі врахуванням висновків юридичного відділу РДА був розміщений  в групі ГР на Фейсбуці для ознайомлення. Запропонував прийняти цей варіант, щоб дати старт роботі ГР. А потім, якщо будуть побажання щодо змін, внести їх в порядку, прописаному в Положенні. «Якщо ми сьогодні не проголосуємо, то затягнемо прийняття. Думаю, що кожен із нас хоче приступити до справи. В уточненому варіанті Положення я не побачив принципових змін, які могли б завадити нашій роботі. Якщо ж проблемні питання чи непорозуміння все ж таки виникнуть, будемо вносити зміни та доповнення в ході роботи».

Запропонував також після даного питання обговорити регламент роботи ГР і домовитись паралельно підготувати на наступне засідання ті питання, які цікавлять громадськість.

 

Ладиненко А.В. підтримав пропозицію Калюжного В.Л. Висловив думку, що положення прийняти треба, щоб воно дало ГР юридичне право працювати далі. «Голова РДА уже міг ввести його в дію своїм розпорядженням, в нього є таке право, але він поступив очевидно правильно, запропонував нам ще раз переглянути, погодити, це демократично». Він також відзначив, що юристи надали висновки щодо ряду пунктів, запропонованих ГР, особливо щодо прав членів ГР. Запропонував запитати юристів, на підставі чого вони не погодили ці пункти. І якщо на наступному засіданні ГР вирішить, що це принципово, пропонувати або наполягати на їх внесенні.

 

Калюжний В.Л. запропонував прийняти Положення про ГР.

Голосували:

«за»  – 8

«утримались» – 1

Вирішили: погодити проект Положення про ГР.

Ладиненко А.В. запропонував заслухати пояснення юридичної служби по кожному пункту.

Свячений Ю.А. підняв питання щодо внесення в Положення пункту про можливість заміни члена ГР громадською організацією, яка його делегувала.

Тріфонов Ю.М., Романенко С.А. підтримали пропозицію Свяченого Ю.А.

Калюжний В.Л. наголосив, що на минулому засіданні це питання вже піднімалось, але не набрало достатньої кількості голосів. Послався на протокол засідання ГР № 2 від 10.10.2017.

Бульба В.О. закликала членів ГР дотримуватись прийнятих ними рішень і «не розводити полеміку», щоб не витрачати час даремно і перейти до конкретної роботи.

Родіна Л.Ф. підтримала Бульбу В.О.

Калюжний В.Л. підкреслив, що основна задача ГР на даний час – прийняти Положення, без якого не можливо прийняти регламент і працювати далі. Запропонував  звернутись до РДА з проханням надати роз’яснення по тим пунктам, які цікавлять членів ГР, і розглянути їх на наступному засіданні.

Полякова І.П. запропонувала подати запит РДА та отримати відповідь в письмовому вигляді.

Всі погодились, заперечень не було.

Ладиненко А.В. зачитав пункти, які не внесені до Положення. Відзначив, що при розробці Положення ГР намагалась розширити права членів ГР.

Свячений Ю.А. підняв питання про посвідчення для членів ГР.

Ладиненко А.В. підтримав Свяченого Ю.А. в цьому питанні. Нагадав, що ГР сама не проголосувала за посвідчення, запропонував підняти це питання ще раз.

Заступник голови РДА Чернецький І.С. озвучив пояснення щодо Положення про ГР. Підкреслив, що  Положення приймається на підставі типового, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України. Зміст Положення повинен відповідати типовому, в якому вже передбачені повноваження ГР та її членів. Крім того, члени ГР мають права, передбачені законами України «Про доступ до публічної інформації», «Про звернення громадян», «Про інформацію».

Свячений Ю.А. відзначив, що Постанова КМУ від 2010 року, а в 2017 році вимоги суспільства змінилися.

Чернецький І.С.: відзначив, що  ГР повинна керуватись Постановою КМУ «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» від 3 листопада 2010 року зі змінами, останні з яких внесені в травні 2015 року.

В.о. голови РДА Гребенюк Л.С. привітав членів ГР з прийняттям Положення, наголосив, що РДА та ГР повинні спільно працювати над тим, щоб думка громадськості була почута та врахована при реалізації державної політики на місцевому рівні, побажав плідної співпраці. А також запевнив, що РДА без проблем надаватиме необхідну для діяльності ГР інформацію, передбачену законодавством.

Тріфонов Ю.М. висловив думку про те, що в типове положення можна додати все, що не заперечує закон. В той же час погодився, що не обов’язково прописувати в Положенні ті пункти, які вже передбачені іншими законодавчими актами. Наприклад щодо звернень. Наголосив на необхідності повторно підняти питання щодо заміни члена ГР. «Якщо член ГР вирішить вийти з її складу, то  громадська організація, яка його делегувала, втрачає свого представника. Так не має бути. Потрібно ввести право заміни».

Калюжний В.Л. відзначив що питання по відкликанню та заміні членів ГР закрите, оскільки на минулому засіданні ГР проголосувала проти цього. Закликав з повагою ставитись до рішень ГР.

Запропонував відкласти спірні питання на наступне засідання ГР та розглянути їх, враховуючи письмові роз’яснення юридичної служби РДА. Запропонував створити робочу групу, яка протягом кількох днів розробить регламент. Також запропонував, щоб паралельно з роботою над регламентом ініціатори питань готували проекти рішень, які після затвердження регламенту можуть бути розглянуті та прийняті вже на наступному засіданні ГР.

Ладиненко А.В. розповів, що розробив регламент і розмістив його в групі на Фейсбуці. Запропонував ввести поняття президії (правління, секретаріату) ГР, яка буде вирішувати організаційні питання. Щоб був орган, з яким голова може порадитись, щоб не самостійно приймати рішення, наприклад про доцільність позачергового засідання. Щоб погоджувати проекти рішень, які готують ініціатори питань.

Калюжний В.Л.  запропонував створити робочу групу для розроблення регламенту ГР, до якої увійдуть Калюжний В.Л., Ладиненко А.В., Полякова І.П., Голопотелюк О.О., Костенко Л.В. Закликав членів ГР завчасно підготувати проекти рішень, щоб обговорити їх на наступному засіданні.

Голопотелюк О.О. запропонував узгодити регламент до 12 грудня, і провести наступне засідання ГР в п’ятницю 15 грудня, на якому затвердити документ і заслухати питання, ініційовані членами ГР. Запропонував з метою пришвидшення та осучаснення роботи обговорювати регламент онлайн через Google документ. Кожен член ради матиме доступ до документу, можливість висловитися, внести свої коментарі, які будуть зафіксовані письмово.

Проголосували одноголосно.

Вирішили: створити робочу групу для підготовки проекту регламенту до 12 грудня 2017 року. Наступне засідання провести 15 грудня 2017 року.

Свячений Ю.А. підняв питання про закритість групи. 

Голопотелюк О.О., який адмініструє групу пояснив, що група створена для координації дій членів ГР, для робочих процесів, не для оприлюднення роботи, а для організаційних обговорень всередині групи. Натомість засідання ГР відкриті.

Калюжний В.Л. звернувся до членів ГР з проханням, щоб всі питання, які будуть виноситись, були максимально обговорені до засідання через інтернет, при усних бесідах, чи по телефону. Щоб

рішення приймались швидше, а засідання проходили більш результативно і в межах 1,5 години. Бо члени Громадської ради працюють на громадських засадах, кожен має основну роботу. Треба раціонально використовувати час.

Ладиненко А.В. висловив думку про те, що Громадська рада повинна зайняти активну позицію і висвітлювати свою діяльність. «Ми повинні мати своє гідне місце. Ми як губка повинні вбирати все, що відбувається в районі і видавати тут, і навпаки. І пропонувати ті питання, які дають результат. Ми маємо бути в авангарді».

Ладиненко А.В. запропонував на наступному засіданні підняти питання по дорогам, зокрема на Сербку, на Ониськово, на Кордон, оскільки зараз готується проект бюджету на наступний рік.

Родіна Л.Ф. запропонувала підняти питання щодо проблем, які виникають в процесі реформування медицини, зокрема щодо підготовки місцевих сімейних лікарів, щодо постановки питання перед медичними університетами про направлення в район молодих спеціалістів, їх заохочення стипендіями, надання їм житлових умов в селах, таких як Кордон, Сербка та інших. Також щодо можливості під’їзду маршруток до зупинки біля ЦРЛ.

Вирішили: ініціаторам питань підготувати проекти відповідних рішень на засідання 15 грудня 2017 року.

Голова ГР Калюжний В.Л.

Секретар ГР Костенко Л.В.