Звіт за І півріччя 2017 року

Звіт відділу надання адміністративних послуг

Лиманської районної державної адміністрації Одеської області

за І півріччя 2017 року .

 

Відділ надання адміністративних послуг – є структурним підрозділом Лиманської районної державної адміністрації Одеської області.  Чисельність  працівників  ЦНАПу  становить 5 осіб, у тому числі: 1 - начальник відділу, адміністратори – 4 особи. Відповідно до штатного розпису Лиманської райдержадміністрації передбачено 3 посади державних реєстраторів,  з них дві посади  заповнені.

На сьогодні через ЦНАП  надаються 124 адміністративні послуги. За І півріччя 2017 року у ЦНАП із заявами на надання адміністративних послуг звернулося 9340 суб’єктів звернень.

Якщо подивитись на структуру адміністративних послуг, то найбільше у І півріччі 2017 року суб’єктів звернення звернулося за адміністративними послугами, що стосуються реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, за видачею витягів з Державного земельного кадастру,  за довідками про наявність земель ( за даними форми 6-ЗЕМ) та за витягами про нормативну грошову оцінку земельних ділянок – 6140 суб’єктів звернення,  за адміністративними послугами, що стосуються вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України звернулося 764 суб’єктів звернень, за реєстрацією речових прав на нерухоме майно – 1554 суб’єктів звернення, за видачею будівельного паспорта, містобудівних умов та обмежень  звернулось 776 суб’єктів звернень, для отримання декларацій, що надаються Департаментом державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області звернулося 97 суб’єктів та  9 суб’єктів звернулося за отриманням дозвільних документів.

Від наданих адміністративних послуг за І півріччя 2017 року до районного бюджету надійшло 207836 тис. грн. ( 189964 – по нерухомості, 17872 – за реєстрацію юр., фіз. осіб).  

Питання щодо фінансування заходів, пов’язаних з впровадженням  надання послуг з оформлення, обміну та видачі паспортних документів (у тому числі закордонних біометричних паспортів, паспортів у вигляді ID-карток) через  Центр надання адміністративних послуг Лиманської райдержадміністрації розглядалося на рівні районного керівництва, рішенням  районної ради  виділено 179,2 тис грн. з районного бюджету на закупівлю відповідного обладнання. Начальником відділу надання адміністративних послуг Лиманської райдержадміністрації  на особистому прийомі у керівника  Головного управління ДМС в Одеській області  13 травня 2017 року було обговорено питання щодо можливості  реалізації даного проекту, отримано вичерпні консультації, які на даний час відпрацьовуються, зокрема визначення доцільності та джерел фінансування закупівлі обладнання, загальна вартість якого орієнтовно становить 431,2 тис. грн.

На теперішній час ЦНАП Лиманської райдержадміністрації  приймає активну участь в спільному проекті «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» в Одеській області, щодо автоматизації роботи ЦНАП та покращення якості надання адміністративних послуг.

Переваги інтегрованого надання адміністративних послуг, тобто через центр надання адміністративних послуг полягають в тому, що для споживачів послуг (громадян і бізнесу) це можливість одночасного замовлення різних послуг, які можуть випливати з одного факту або життєвої ситуації.  Тобто найважливіша перевага ЦНАП- це ліквідація потреби особи звертатися до різних  адміністративних органів, розпорошених територіально та за різними прийомними годинами.  А також – це суттєве покращення якості послуг, оперативність їх надання, дотримання термінів надання послуг, велика інформованість про надання і отримання послуг.

У подальшому серед основних завдань реформування сфери адміністративних послуг є збільшення переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, підвищення якості надання таких послуг, скорочення строків та видатків на їх надання,  впровадження нових інформаційних технологій для спрощення процедури надання адміністративних послуг.

Найголовніше  проблемне  питання - відсутність відповідного приміщення для    забезпечення належних умов зберігання архівних справ, які в великій кількості надходять від суб’єктів державної реєстрації прав на нерухоме майно та архівних справ по реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців.