Символіка Лиманського району

ОПИС

СИМВОЛІКИ ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Герб Лиманського району становить собою заокруглений щит (на означення належності до територіальної геральдики) пропорції 5:6.

Щит розтятий вертикально головною гербовою фігурою – адміралтейським якорем на геральдично праве синє поле та геральдично ліве золоте поле. Якір у контрастних тинктурах на синьому тлі золотий, а на золотому синій.

 У синьому полі – срібний лелека стоїть у золотому кублі (гнізді), у золотому полі стилізоване зображення замка.


 

Зовнішні елементи:

Щит увінчано золотою територіальною короною. 

Вінок колосся із зеленою виноградною лозою обсновує гербовий щит з двома rронами винограду натурального кольору   обабіч щита.

Під щитом вінок обвитий гасловою стрічкою у вигляді українського рушника з вишивкою геометричного стилю хрестиком традиційного червоно-чорного забарвлення.

Малий герб – зображення на заокругленому щиту без зовніших елементів. Основне використання - на друкарській продукції, де не можна уникнути зменшення.

 

 

Гербові фігури.

     Головна гербова фігура – якір. Найпоширеніше тлумачення у геральдиці - символ вірності. В українській традиції символізує приморські терени, судноплавство, морське господарство.   Адміралтейський якір на відміну від якоря-кішки додатково підкреслює саме морський, а не річковий характер символіки.

    Лелека у кублі. Лелека – символ добра, “Божа птиця”, символізує щастя, добробут і затишок у домі, виступає також символом праці та відданості. Коли лелека на кублі, то основна символіка – родючість, плодить, оберіг народження дітей. 

     Замок – символ убезпеченості території, залюдненості, міського цивільного життя. На щиті Лиманського герба вказує на родинний замок Куриса у селі Курісове.

Символіка зовнішніх елементів герба

Вінок колосся обраний як найхарактернiший символ місцевості, гербова фігура з хлібного колосся є однією з найпоширеніших символів українського села. Зазвичай символізує добробут, сумлінну працю, мирне життя, також в геральдиці виступає як ординарний символ християнства.

      Виноградна лоза символізує родючість та офірність в ім’я спільної ідеї, внутрішньої згоди. Символ південного краю, виноградарства та виноробства.


 

ПРАПОР ЛИМАНСЬКОГО РАЙОНУ.


Прапор є відгербовий. Співвідношення 2:3. Горизонтальний зі стандартним кріпленням. На синьому полі жовтий вексилологічний трикутник, що продовжений горизонтально двома тонкими (1/10) смугами малинового та білого забарвлення.

У кольорах прапору враховано барви традиційні для українців, а також народів, нащадки яких мешкають на території Лиманського района: греків, сілежців та баварців (прапор Греції – блакитно-білі смуги, що повторяються, у лівому горішньому куті білий хрест на блакитному тлі; Сілезії – біла та блакитна рівновеликі смуги; головна геральдична фігура баварського гербу сині ромби на срібному перев’язу).