06.08.2019

УВАГА! СІМЕЙСТВО ЗЕМЛЯНІ КЛОПИ, АБО НАЗЕМНИКИ (LYGAEIDAE)

Останнім часом по всій території України почастішали випадки масової міграції комах, які докучають людям  заповзаючи  до садиб, господарських приміщень та навіть до житла. Найчастіше такі незручності спричиняють представники сімейства земляних клопів, або наземників.

Клопи наземники - дрібні і середніх розмірів (1,3 - 15 мм) комахи. Більшість живе на поверхні ґрунту або в підстилці. Частина видів - мешканці трав'янистої рослинності, дерев і чагарників. У світовій фауні відомо близько 400 видів наземників. Комахи досить настирливі, але абсолютно нешкідливі (ніяких вірусів і бактерій не переносять).

Ці клопи розмножуються щороку, цього літа їх чисельність значно більше, тому що є хороша кормова база. Вони мають досить-таки потужний колючо-сисний хоботок. Його комаха вправно і швидко встромляє в рослину і починає активно харчуватися клітинним соком. До житла людей вони залізають не для того щоб докучати нам, а просто в силу своїх екологічних особливостей - перечекати спеку чи знайти їжу.  Після першої ж спроби «покуштувати» людину комахи, як правило йдуть шукати більш придатніший корм.

Боротьба з "клоповою" навалою хімічними засобами мало ефективна. Загинуть лише ті особини,  що є в даний момент часу, а на їх місце приповзуть інші. Так що доведеться тиждень потерпіти, клопи самі підуть в пошуках кращої кормової бази.

Державний фітосанітарний інспектор                                      Малярчук А.П.