04.06.2019

Звіт про роботу відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації за І півріччя 2018 року

У І півріччі 2018 року відділ економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації виконував завдання, що передбачені Положенням про відділ, квартальними і щомісячними планами роботи відділу, іншими нормативно-правовими актами, розпорядчими документами голів обласної та районної державних адміністрацій, рішеннями районної ради.

За звітний період відділом опрацьовано 114 листів вхідної документації. З метою завчасного інформування Департаменту економічної політики та стратегічного планування облдержадміністрації, а також структурних підрозділів облдержадміністрації щодо виконання контрольних документів, працівниками відділу підготовлено та направлено 54 запити для підготовки інформацій та звітів. Для розгляду на засідання колегії районної державної адміністрації Відділом підготовлено аналітичні інформації відповідно до яких підготовлено 5 проектів розпоряджень.

Протягом І півріччя 2018 року працівники Відділу брали участь в засіданнях колегії райдержадміністрації, селекторних, апаратних нарадах, сесіях районної ради, засіданнях постійних комісій районної ради, семінарах, тренінгах що стосується роботи відділу.

Основними завданнями відділу є забезпечення реалізації на території району державної політики економічного і соціального розвитку; координації проектної діяльності; співпраці з міжнародними донорськими структурами; сприяння розвитку міжнародного співробітництва у соціальній та гуманітарних сферах; забезпечення реалізації на території району єдиної державної зовнішньоекономічної політики і державної політики у сфері зовнішніх зносин; державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства.

Соціально-економічний розвиток

Протягом січня-лютого проведено роботу з підготовки:

- звіту про виконання у 2017 році «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Лиманського району» (рішення від 28.02.2018 року № 331-VII);

- проекту «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Лиманського району на 2018 рік» (рішення від 28.02.2018 року №332-VII).

Дані документи розглянуто на колегії райдержадміністрації та прийнято на сесії Лиманської районної ради. Розроблено відповідні проекти розпоряджень та рішень.

Протягом звітного періоду, з метою моніторингу стану і тенденцій економічного і соціального розвитку Лиманського району, на виконання доручень райдержадміністрації та облдержадміністрації, підготовлено:

- звіт про виконання заходів із реалізації у 2017 році районом проектів у розрізі кожного пріоритету Плану заходів із реалізації у 2016-2017 роках Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2020 року;

- аналітична інформація щодо основних показників соціально-економічного розвитку району та показників сільських та селищних рад (доручення голови Одеської обласної державної адміністрації від 25 квітня 2018 року №Д/01/02-0612);

- надано інформацію щодо аналізу показників соціально-економічного розвитку (протокольне рішення № 2 засідання колегії обласної державної адміністрації від 05 червня 2018 року).

Проведено роботу з оновлення Паспорту соціально-економічного розвитку Лиманського району за 2017 рік та І півріччя 2018 року. Дані Паспорти висвітлено на офіційному сайті райдержадміністрації.

Для участі у колегії районної державної адміністрації підготовлені інформації для доповіді та проекти розпоряджень «Про підсумки соціально – економічного і культурного розвитку Лиманського району за І квартал та І півріччя 2018 року».

Департаменту економічної політики та стратегічного планування щоквартально надається інформація щодо актуальних проблем Лиманського району

Виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики»

На виконання Закону України від 5 лютого 2015 року № 156-VIII «Про засади державної регіональної політики», даної постанови Кабінету Міністрів України та відповідно до Порядку проведення оцінки результатів діяльності райдержадміністрацій Одеської області (розробленого Одеською облдержадміністрацією), щоквартально проводиться аналіз динаміки змін показників, що входять до «Результату оцінки діяльності районних державних адміністрацій Одеської області».

З метою недопущення втрати високої рейтингової оцінки, протягом звітного періоду проводилась робота з виявлення причин та покращення показників рейтингу, зокрема:

- підприємствам Лиманського району направлено листи щодо покращення показників їх діяльності;

- сільським та селищним радам надіслано лист щодо здійснення незначних будівельних ремонтних робіт за рахунок районного та місцевих бюджетів через підприємство з місцевою реєстрацією;

- спільно з відділом статистики та ОДПІ ГУ ДФС проведено аналіз техніко-економічних показників, середньої чисельності працюючих, середньої заробітної плати;

- в квітні 2018 року організовано проведення наради з керівниками будівельних компаній району, на якій розглядалось питання: «Обсяг виконаних будівельних робіт у 2017 році та шляхи покращення показників діяльності будівельних підприємств Лиманського району у 2018 році».

Робота з підготовки інформацій на листи та запити стосовно виконання Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», а саме:

 - на відкрите звернення депутатів Сичавської сільської ради щодо вжиття заходів запобігання будь-якого тиску з боку бізнесу, громадських формувань залучених бізнесом, посадових осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування на процес об`єднання територіальних громад;

- звернення депутата Лиманської районної ради стосовно організаційної підтримки та інформаційного-просвітницького сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»;

- на звернення депутата Одеської обласної ради стосовно організаційної підтримки та організаційно-просвітницького сприяння добровільному об`єднанню Сичавської громади;

- на виконання листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, інформація стосовно перспективного плану формування територій громад району;

- про перспективи створення об`єднаних територіальних громад у 2018 році.

Зовнішньоекономічна діяльність та залучення

інвестицій в економіку  району

До Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації райдержадміністрацією підготовлено та направлено інвестиційні пропозиції району, з метою їх реалізації.

З метою просування інвестиційних можливостей району серед інвесторів за допомогою ресурсів мережі Інтернет підготовлено та розміщено на офіційному сайті Лиманської РДА в рубриці «Інвестиційна політика та зовнішньоекономічна діяльність» - 29 інвестиційних пропозицій та перелік об’єктів інвестування (16 вільних земельних ділянок, 7 інвестиційних проектів району, 6 об`єктів агропромислового комплексу, будівель та споруд, які можна взяти в оренду або придбати). Розроблений та висвітлений на сайті Інвестиційний паспорт району.

На виконання листа Комунального підприємства «Бюро регіонального розвитку» Одеської обласної ради надана інформація щодо переліку вільних земельних ділянок, підприємств під реконструкцію та інформація стосовно інвестиційно привабливих ділянок та підприємств.

Підготовлено та розглянуто на сесії Лиманської районної ради інформацію про виконання «Програми розвитку інвестиційної діяльності Лиманського району на 2016-2018 роки» у 2017 році та І півріччі 2018 року. 

Проведено роботу з виконання листів та звернень підприємства ТОВ «Юкрейн Пауер Ресоурсес» щодо підготовки проекту програми відновлювальної електроенергії і будівництва вітрогенераторів на території сіл Визирка, Любопіль, Сичавка Лиманського району Одеської області.

Прийнято участь у робочих зустрічах в Одеській облдержадміністрації, Лиманській райдержадміністрації з головним директором ТОВ «Юкрейн Пауер Ресоурсес» Джеффрі Берліном та представниками його команди з приводу впровадження вітроенергетичного проекту на території сіл Визирка, Любопіль та Сичавка.

Протягом серпня місяця 2018 року підготовлено та направлено запити керівникам підприємств: ТОВ «МВ Карго», ТОВ з ІІ «ТІС» та ТОВ «Олсідз Блек Сі», ТОВ «Промінь Енерго», ТОВ «Причали Комінтерну», ТОВ «Промтехінновації», ТОВ «Боріваж», ТОВ «Рисоіл Юг», ТОВ «ТІС-Міндобрива», ТОВ «ТІС-Руда», ТОВ «ЕКО-ТІС», ТОВ «ТІС-Зерно», ТОВ «ТІС-Вугілля», ТОВ «ТІС-Контейнер», ТОВ БК «Дорсервіс», ТОВ з ІІ «Декергофф», ТОВ «ТМ Страж», ТОВ «Завод елеваторного обладнання», ТОВ «Юкрейн Пауер Ресоурсес» щодо надання інформації про інвестиційні проекти, які реалізуються на їх територіях.

Щоквартально до Управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва надається звіт щодо інвестиційних проектів, які реалізуються або плануються до реалізації на підвідомчій території.

Реалізація проектів міжнародної технічної допомоги на території району

Спільно з Кордонською сільською радою та ГО «Кордон 2013» підготовлена та направлена заявка на отримання гранту від посольства Федеративної Республіки Німеччини для реалізації мікропроекту «Капітальний ремонт покрівлі Кордонського сільського будинку культури с. Кордон Лиманського району Одеської області».

Підготовлено та направлено до Асоціації місцевих органів влади повіту Ляєне-Вірумаа (Естонська Республіка) лист щодо участі у проекті «Young and enterprising – my contribution is important» («Молодий і підприємливий – мій вклад важливий»), з метою подальшого поглиблення довгострокової співпраці у галузі розвитку та гуманітарної допомоги.

З метою ефективного впровадження проекту Австрійської Агенції розвитку / Програми розвитку ООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей», проведено роботу з підготовки документів по реалізації мікропроекту «Інноваційне енергозбереження в дитсадку с. Дмитрівка (підготовлено пакет документів для подачі до Київського підрозділу впровадження проекту щодо затвердження мікропроектної заявки, звітності про використання коштів та завершення проекту в квітні 2018 року) «Капітальний ремонт будівлі з елементами термомодернізації, теплоізоляція теплових мереж», а також  проведено Форум місцевого розвитку на якому розглянуто питання – «Огляд стану реалізації Проекту».

В рамках реалізації проекту ААР/ПРООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» з 14.05.2018 р. по 16.05.2018 р. прийнято участь у навчальному семінарі на тему: «Розвиток малого бізнесу в сільській місцевості, підтримка малих економічних ініціатив несільськогосподарського напрямку». Також в рамках цього заходу організовано ознайомчий виїзний візит до с. Сербки (відвідування ФОП «Гоневич В.В.», впроваджений мікропроект «Виготовлення та роздрібна торгівля бетонних та залізобетонних виробів методом лиття, та виробництво паливних брикетів»).

24 липня 2018 року відбулась зустріч координатору Одеського підрозділу впровадження Проекту ААР/ПРООН «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» з функціональною групою ГО «Кордон - 2013» та ГО «Вікторія -2013». В ході зустрічі розглянуто питання щодо початку впровадження даного Проекту в с. Кордон та с. Курісове.

В рамках Проекту, спільно з координатором в Одеській області, у вересні організовано семінари для громадських організацій та голів сільських рад, а саме: «Ефективне управління організацією громади, з метою роз’яснення ролі громадських організацій у суспільстві»; «Практичні рекомендації по підготовці документів для подання мікропроектної пропозиції».      

 На виконання листа управління туризму, рекреації та курортів Одеської обласної державної адміністрації від 17.08.2018 року № 01/01-15/490 та протокольного доручення № 29-ОН селекторної наради від 27.08.2018 року щодо проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, надано до управління проект «Протизсувні та берегоукріплювальні роботи на ділянці морського узбережжя  довжиною 248 м у смт. Чорноморське Комінтернівського району Одеської області» (коригування)» для участі в конкурсі.

В рамках реалізації проекту «Розвиток міжнародного торгового потенціалу малих та середніх підприємств України» 15.06.2018 року за участі представників Українського союзу промисловців та підприємців (УСПП), українських науковців, представників науки та бізнесу Литви, організовано практичний семінар на тему: «Впровадження сучасних систем водоочищення та водовідведення відповідно до екологічних стандартів Євросоюзу», на якому були присутні керівництво району, голови виконкомів сільських/селищних рад, директори комунальних підприємств та баз відпочинку Лиманщини.

Підтримка малого та середнього підприємництва в районі

На виконання листів Антимонопольного комітету України були підготовлені інформації: стосовно виконання Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та діючої районної «Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Лиманському районі Одеської області на 2016-2018 роки».

Протягом І півріччя 2018 року проведено 2 засідання Координаційної ради з питань розвитку підприємництва, на яких розглянуто питання щодо виділення безповоротної фінансової допомоги МПП «Уют» у розмірі 50,0 тис.грн. на закупівлю будівельних матеріалів та обладнання для проведення ремонтних робіт в приміщенні готелю під євростандарт. Також розглянуто бізнес-план «Равликова ферма» від фізичної особи-підприємця Волчанова Геннадія Степановича на розвиток потреба склала 170 000 грн. але ФОП Волчанову Г.С., для отримання позитивної відповіді, запропоновано розглянути можливість змінити місце реєстрації або утворити юридичну особу з місцем реєстрації у Лиманському районі.

З метою розгляду на черговій сесії районної ради відділом підготовлено проект рішення та інформацію: про хід виконання Програми малого та середнього підприємництва в Лиманському районі на 2016 – 2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 25.05.2016 р. № 91 – VII (зі змінами та доповненнями) за період 2016 року - І півріччя 2018 року

Для представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадських об’єднань організовано семінар на тему: «Правові та організаційні засади реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, застосування методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторних актів; правових та організаційних засад, основних принципів і порядку здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Заходи щодо ліквідації стихійної торгівлі продуктами харчування тваринного походження 

Відділом економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації з метою прийняття участі у селекторній нараді 02.05.2018 року «Про виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24 жовтня 2016 року № 769/А – 2016» підготовлено інформацію «Про вжиття заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі продуктами харчування тваринного походження на території Лиманського району». Вищезазначена інформація була направлена до ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та Одеської облдержадміністрації.

Розроблено проект розпорядження «Про внесення змін до розпорядження Лиманської районної державної адміністрації від 22.11.2016 року №488/А-2016 «Про вжиття заходів щодо ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі продуктами харчування тваринного походження на території Лиманського району Одеської області»».

Також відповідно до доручення голови райдержадміністрації від 11.05.2018 року № Д-7 створено робочу групу з моніторингу, профілактики, попередження харчового отруєння та ліквідації незаконної торгівлі харчовими продуктами суб’єктами господарювання на території Лиманського району. Затверджено Графік регулярних скоординованих рейдів робочої групи з моніторингу, профілактики та ліквідації несанкціонованої (стихійної) торгівлі продуктами харчування тваринного походження на території Лиманського району протягом 2018 року.

Робочою групою протягом травня-вересня в складі представників ВП Лиманського МРВЛД ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», Лиманського ВП ГУНП України в Одеській області, Лиманського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці в Одеській області та відділу економічного розвитку та торгівлі Лиманської райдержадміністрації проведено обстеження суб’єктів господарювання на території району. З кожним суб’єктом господарювання проведено бесіди щодо виявлених порушень та надано рекомендації по їх усуненню та недопущення у подальшому.

З метою реалізації законодавчих актів, ГУ Держпраці в Одеській області надіслано копії протоколів обстеження для вжиття заходів відповідно до компетенції.

Інвентаризація об’єктів державної власності та упорядкування обліку юридичних осіб, які перебувають в управлінні райдержадміністрації

Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 26.06.2018 № 318/А-2018 «Про інвентаризацію об’єктів державної власності та упорядкування обліку юридичних осіб, які перебувають в управлінні районної державної адміністрації» проведено засідання робочої комісії з питань інвентаризації об’єктів державної власності та упорядкування обліку юридичних осіб, підготовлений відповідний протокол за результатами якого до автоматизованої системи «Юридичні особи» внесені результати інвентаризації об’єктів державної власності за 2017 рік.

На виконання листа Фонду державного майна України від 28.12.2016 року №10-15-25657, від 18.06.2018 № 10-15-12205 та доручення голови Одеської обласної державної адміністрації від 18.01.2017 року №38/ДВО-11, від 15.03.2017 року № 215/ДВО-12 щодо проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, що належить до сфери управління райдержадміністрації, проведено засідання районної комісії з питань інвентаризації об’єктів державної власності та упорядкування обліку юридичних осіб. В результаті чого складено протоколи та до АС «Юридичні особи» внесені зміни права власності з державної на комунальну по загальноосвітнім школам та закладам культури району про що повідомлено  Департамент економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації з внесенням відповідних змін в базу облдержадміністрації та Фонду державного майна.

Щоквартально надається до облдержадміністрації інформація про роботу з упорядкування обліку юридичних осіб.

Застосування Закону України «Про публічні закупівлі»

від 25 грудня 2015 року № 922-VIII

На виконання умов розпорядження голови Одеської облдержадміністрації від 09.06.2017 №457/А-2017 «Про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою вартісних меж, встановлених абзацами другим і третім частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі»» (із змінами), до Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської облдержадміністрації надана зведена інформація про проведення допорогових закупівель, копії річних планів та додатків до річних планів структурних підрозділів райдержадміністрації.

Головний спеціаліст отримала сертифікат за результатами тематичного короткотермінового семінару «Публічні закупівлі в Україні» від Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України.

Прийнято участь у семінарах та тренінгах, щодо навчання законодавству про публічні закупівлі, покращення рівня реалізації державної політики у сфері публічних закупівель та інструментів роботи з електронною системою ProZorro відповідно до вимог чинного законодавства.

Виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

Головним спеціалістом відділу підготовлено 4 розпорядження щодо виконання статей Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме:

- «Про організацію мобілізаційної підготовки в Лиманській райдержадміністрації» від 06 липня 2018 року № 334/А-2018;

- «Про визначення підприємств, установ та організацій Лиманського району – виконавців мобілізаційних завдань» від 19 липня 2018 року № 350/А-2018;

- «Про допуск працівників до роботи з документами, що містять службову інформацію з мобілізаційних питань» від 06 серпня 2018 року № 401/А-2018 року»

- «Про доведення мобілізаційних завдань на особливий період» від 28 вересня 2018 року.

Підготовлена та затверджена головою райдержадміністрації посадова інструкція відповідального за мобілізаційну роботу апарату Лиманської районної державної адміністрації.

Підготовлений та затверджений головою райдержадміністрації план роботи виконання заходів мобілізаційної підготовки в Лиманській райдержадміністрації на ІІІ квартал 2018 року.

Підприємствам, установам та організаціям направлено листи про мобілізаційні завдання на особливий період та уточнені документи мобілізаційного плану щодо задоволення потреб Збройних сил України в особливий період (всього 72 листа).

Діяльність служби матеріального забезпечення цивільного захисту

Розроблено розпорядження «Про районний матеріальний резерв для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій» від 10 липня 2018 року № 337/А-2018.

Приймали участь у засіданнях ТЕБ НС та проходженні навчань, а саме:

 На виконання факсограми, з метою попередження виникнення пожеж в місцях масового скупчення людей, вимог головного управління ДСНС України, Прокуратури України 02.07.2018 року прийнято участь в організації засідання комісії ТЕБ та НС з питань попередження виникнення пожеж в місцях масового скупчення людей, на виконання вимог ст. 19, 55, 64 Кодексу цивільного захисту України, головного управління ДСНС України та Прокуратури України, де були присутні представники районних торгових центрів, ринків, АЗС відповідальних за протипожежний стан об’єктів.

В березні  та вересні прийнято участь у навчаннях на тему: «Планування заходів з евакуації населення при вибухах на складах озброєння в/ч» та «Планування заходів при надзвичайній ситуації в населених пунктах району». В ході навчання підготовлені пакети документів та презентації служби матеріального забезпечення ЦЗ Лиманського району.