10.09.2019

До уваги пільговиків району!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» з 1 жовтня 2019 року починається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально.

Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільги і звикли не витрачати сили та час на оплату житлово-комунальних послуг.  Перш за все, люди похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім охочим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до управління  соціального захисту населення Лиманської райдержадміністрації або до уповноважених осіб сільських (селищних) рад району.

Управління  формуватиме щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватиме їх Мінсоцполітики. Опрацювавши отримані реєстри, Мінсоцполітики надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг. Таким чином,  кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку в будь-який час.

З метою отримання додаткових  консультацій необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Лиманської райдержадміністрації за адресою: смт. Доброслав, вул. Центральна, 33, тел. (04855)-9-13-55.