20.05.2019

"Дорожня карта" для осіб, що постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або за ознакою статті"

     Одна з провідних організацій України у сфері попередження домашнього насилля та попередження торгівлі людьми громадський рух «Віра, Надія, Любов»

       Діяльність громадського руху направлена на запобігання торгівлі людьми, попередження домашнього насильства, впровадження гендерної рівності та вдосконалення системи захисту  прав та інтересів дитини.

        Вона має досвід організації роботи національних  «гарячих» ліній. Досить часто саме «гарячі» лінії є одним з першочергових ресурсів для громадян в отриманні допомоги: інформаційної, психологічної та правової.

 Офіс громадського руху « Віра, Надія, Любов»: 

Адреса: м. Одеса, вул. Успенська, 53

 «Гаряча лінія» Громадського Руху «Віра, Надія, Любов» (048) 777 25 17

1. Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, працює за   номером 777-25-17 

2. Гаряча» лінія по попередженню торгівлі людьми  працює номером 63-33-39

3. Гаряча лінія з питань ВІЧ/СНІД, туеркульох, гепатит працює за номером 784-00-23

 

         Особам, які постраждали від торгівлі людьми, в Україні  надається державна підтримка, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна.  Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання (в Лиманському районі Одеської області до управління соціального захисту населення Лиманської райдержадміністрації Одеської області, за адресою  вул. Центральна, 33 тел. «гаряча»  лінія  (048559-17-89).

           Особи, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статті та насильства по відношенню до дітей можуть звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання на території України, а в Лиманському районі Одеської області за телефонами  «гарячих» ліній  та адресами соціальних установ:

 

  -  Лиманський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді,  тел.  -  (04855)  9-19-23,  пр-т 40-річчя Визволення, 2;

 

-       Мобільна бригада, яка надає соціально-психологічну допомогу постраждалим особам при Лиманському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді,  тел. керівника мобільної бригади (097-743-90-42);

 

        - служба у справах дітей Лиманської  районної державної адміністрації,  тел. (04855)  9-12-95,  пр-т 40-річчя Визволення, 2;

  -   управління соціального захисту населення Лиманської районної державної адміністрації  Одеської області тел.  (04855) 9-17-89,  вул.  Центральна, 33

     В соціальні установи  телефонувати  в робочі дні за наступним графіком:

           понеділок - пятниця з 8.00 до 17.00 години, вихідні дні субота - неділя

       Контакти в регіонах України з попередження домашнього насильства, протидії  торгівлі  людьми  та гендерної дискримінації можна знайти на веб-сторінці Міністерства  соціальної політики України   http://www.msp.gov.ua

       Також з 7 січня 2018 року набрав чинності закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесено зміни до закону України «Про безоплатну правову допомогу», яким розширено доступ до безоплатної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статті, а також – для дітей. Крім того законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів  права на безоплатну  правову допомогу, відтепер  її  можуть отримати  усі  діти,  які звернулись.

          Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів).

         Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 527 (безкоштовно з мобільних телефонів)

 

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ

ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону, а також надають поради та застереження щодо пошуків роботи за кордоном, а також можуть допомогти людям, які зазнали експлуатації за кордоном.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00*

Для громадян, які перебувають на території Респібліки Польща! Щоб отримати консультацію – телефонуйте 0048 22 490 20 44

 

 

Урядова телефонна «гаряча» лінія 1545

          З метою зменшення випадків потрапляння громадян України у ситуацію торгівлі людьми в Україні функціонує Урядова «гаряча лінія» 1545, яка дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

           Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів оплачуються абонентами відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.

Урядова «гаряча» лінія працює крім святкових днів та неділі за наступним графіком:

понеділок – п’ятниця з 8 до 21 години,  субота – з 8 до 19 години.