Звіт про роботу відділу культури за 2017 рік

Культурне обслуговування населення Лиманського району здійснюють 66 установ культури: 32 бібліотеки-філії (районна бібліотека для дорослих, районна бібліотека для дітей, 30 сільських бібліотек–філій), 31 клубний заклад, 1 Лиманська дитяча музична школа (з філіалами в селах: Курісове, Визирка, Трояндове, Олександрівка), 1 Чорноморська дитяча школа естетичного виховання (з філіалами в селах: Першотравневе, Фонтанка), районна краєзнавча кімната.

В закладах культури працюють 220 людей, всі вони отримують заробітну плату та встановлені законом надбавки.

В клубних закладах  району функціонує  190 клубних формуваннь: з них любительських об’єднань та клубів за інтересами – 72, колективів художньої самодіяльності – 119, в яких задіяно  3500 учасників.

На території району діє 11 народних та 9 зразкових колективів. Колективи району беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних культурно-мистецьких заходах.

 

Протягом 2017 року працівниками культури району проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження патріотизму, духовності і моральності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України (урочистості з нагоди Дня Соборності України, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, відзначення Шевченківських свят, урочистості з нагоди завершення Другої Світової війни, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги, Міжнародного дня захисту дітей, Дня Конституції України, Дня Державного прапора України, Дня незалежності України, Дня захисника України, Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні та відзначення Дня Святого Миколая, новорічних та Різдвяних свят). На проведення зазначених заходів з районного  бюджету виділено 491 519,60 грн.

З метою збереження, популяризації та гармонійного розвитку української культури та інших культур району, народних та календарних свят систематично проводяться семінари-наради, практикуми, майстер-класи для працівників  клубних закладів  та бібліотек-філій району.

Протягом звітного періоду в районі проведено традиційні фестивалі: в лютому – районний фестиваль-конкурс талантів «Мировой парень», в березні – конкурс в бібліотеках-філіях району «Кращий читач», в травні - районний конкурс естрадної пісні «Співуча весна»; у жовтні – районний фестиваль-конкурс української пісні «Мелодії над Тилігулом» та районний фестиваль хореографічного мистецтва «Вертикаль», в жовтні до Дня захисника України – за підсумками акції «Збери макулатуру – врятуй життя солдату» бібліотечними працівниками   району зібрано кошти у сумі 3 000,00 грн., які передано сім’ї  загиблого бійця – мешканця району.

 

Працівники культури докладають усіх зусиль, щоб жителі району  не відчували браку в культурному обслуговуванні. Масові заходи стали більш цікавішими, доступнішими масовому глядачу, сприяють патріотичному вихованню, формуванню суспільної моралі, задоволенню різнобічних запитів населення.

 

У звітному періоді  бібліотеки-філії Лиманської ЦБС працювали над забезпеченням всебічного розкриття фондів та наданням читачам широкого доступу до книжкових ресурсів:

  1. здійснювали просвітницьку діяльність шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової культури;
  2. забезпечували дозвільні потреби населення району в межах завдань та можливостей бібліотек централізованої бібліотечної системи.

Бібліотеки району беруть активну участь у Всеукраїнській акції «Україна читає дітям», в рамках якої кращі представники населених пунктів нашого району читають дітям кращі твори вітчизняних та світових письменників.

Станом на 01.01.2018 року кількість читачів у бібліотеках-філіях району становить 20 тисяч 687  людей, з них діти – 5 тисяч 263 чоловік. Книговидача в цілому по району складає 483 тисяч 489 примірників. Кількість відвідувань – 299 тисяч 121. Книжковий фонд складає 492 тисячі 197 екземплярів книг. Протягом 2017 року у бібліотеки-філії району надійшло 4 728  примірників книг на загальну суму 300. 917 грн.

В грудні  2017 року здійснено передплату періодичних видань для  бібліотек району , РБК та музичних шкіл  на суму  15 036 грн .

 У звітному періоді заклади культури району вели просвітницьку діяльність в таких напрямках: національно-патріотичне виховання, спортивно-розважальні заходи, екологічні (акції «Чисте довкілля»), родинне дозвілля, обрядові дійства, робота з дітьми, підлітками, молоддю та ін.

 

Контингент учнів дитячих музичних шкіл та дитячих шкіл естетичного виховання на 01.01.2017 р. становив 501 учня, в школах працює 41 викладач.  Вихованці початкових мистецьких закладів району показують дедалі вищі результати, беручи участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, в тому числі займають призові місця. Наприклад, для майбутніх майстрів з образотворчого мистецтва (м. Одеса Історико-краєзнавчий музей до Шевченкових днів, м. Київ на пасхальну тематику та ін.), обласні конкурси для солістів, вокалістів (м. Одеса «На волнах музыки» та ін.), фестивалі для танцювальних колективів (м. Одеса «Зірка ігроленду», м. Одеса «Открытый кубок Одессы» та ін.), конкурси для музикантів (м. Одеса конкурс для старших класів, м. Южне «Музична мозаїка» та ін.). За підсумками 2017 року в дитячих школах естетичного виховання були проведені звітні концерти.

Протягом   2017 року з районного бюджету на утримання  установ  культури направлено видатків у сумі 9 573 755 тис.грн., при плані  10 565 400 тис.грн., що складає  90,6 %.

Відділу культури   райдержадміністрації у 2017 році виділено  100 тис. грн   для  комп’ютеризації  бібліотек – філій  району. Закуплено 7 комп’ютерів для бібліотек-філій, а саме для користувачів, що не мають дома комп’ютерів , та 2  мультимедійні дошки , також у першому півріччі  2017 року  закуплено  книжної  продукції  у бібліотеки-філії району   на суму 199 тис. грн. У грудні 2017 р. виділено  199  тис.грн. та придбано  меблі  у бібліотеки-філії  району.

 

На території району зареєстровано 50 релігійних громад. Міжконфесійної напруги не існує.

 

Інформація щодо проведення у 2017 році реставраційних, ремонтних робіт в закладах культури:

-  у Каїрському  сільському будинку культури відремонтовано фойє  на суму  180 тис. грн. (районний  бюджет);

-  у Гвардійському сільському клубі відремонтовано дах на суму 380 тис. грн. (районний бюджет);

-  у Диттрівському  сільському будинку культури проводиться  ремонт глядацького залу на суму 199 тис.грн. (районний бюджет);

     - протягом  липня-серпня 2017 року проводились  косметичні ремонти в приміщеннях Чорноморської дитячої школи естетичного виховання та Лиманської дитячої музичної школи (на загальну суму  5.5 тис.грн. (районний бюджет);

-  виділено  кошти в сумі  8 тис. грн (районний бюджет) на проведення  косметичних ремонтів в приміщеннях  Кремидівської, Кордонської  та Чорноморської  бібліотек-філій;

-  проведено  ремонтні роботи в Чорноморському селищному будинку культури (588 тис. грн);

-  проведено  ремонтні роботи в приміщенні Фонтанського сільського  будинку культури (заплановано використати 726 тис.грн) та відремонтована сільська бібліотека.

- в Кремидівському  СБК відремонтовано кімнати гурткової роботи,  в глядацький   зал, обладнано  туалетні  кімнати.

 

                                              Звернення громадян

За 2017 рік до відділу культури зареєстровано звернень: усних – 15 (з кадрових питань та питань придбання музичної апаратури та сценічних костюмів) та письмових – 3.