04.12.2018

Заходи з недопущення розповсюдження кору затвердили рішенням комісії ТЕБ та НС

В Лиманському районі зафіксовано спалах кору. З цієї причини в райдержадміністрації скликали позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За інформацією головного лікаря комунального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Еліни Концевої, в с. Іванове захворіли 9 дітей: 1 дитина — учень нульового класу, і 8 — першокласники. Усі діти перебувають під наглядом медичних працівників терміном на 21 день.

Рішенням комісії затверджені заходи щодо недопущення подальшого поширення захворювання, серед яких імунізація груп ризику, в першу чергу медичних працівників, посилення контролю за недопущенням відвідування освітніх закладів невакцинованими дітьми (на підставі ст.15 Закон України від 06.04.2000 року № 1645- ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб»), активізація інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо профілактики хвороби.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров’я України закликає батьків обов’язково вакцинувати дітей, дотримуючись термінів Календаря щеплень, та якомога скоріше вакцинуватися, якщо ви пропустили планову вакцинацію. Щеплення допоможе захистити організм від вірусу кору, навіть якщо у вашому населеному пункті зафіксовано спалах захворюваності.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.