14.02.2020

Актуальні питання щодо реформування охорони здоров’я в районі обговорили під час наради в райдержадміністрації

В райдержадміністрації обговорили актуальні питання по реформуванню у сфері охорони здоров’я під нас наради з головами сільських та селищних рад району.

За словами очільниць медичної сфери Лиманщини Тетяни Таран та Еліни Концевої, з 1 квітня цього року стартує реформа в спеціалізованій галузі охорони здоров’я і Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі. На даний час Лиманська ЦРЛ готова до укладання договору з Національною службою здоров’я України по пріоритетним послугам – амбулаторна вторинна допомога, включаючи медичну реабілітацію та екстрену стоматологічну допомогу, медична допомога при гострому мозковому інсульті, при пологах, лікування та супровід осіб з ВІЛ, всі ендоскопічні малоінвазивні обстеження, стаціонарна паліативна та стаціонарна хірургічна допомога, лікування дітей і дорослих без хірургічних втручань.

Безкоштовно спеціалізована медична допомога надаватиметься задекларованим пацієнтам за направленням від лікаря. Без направлення і безоплатно її зможуть отримати пацієнти, які звернулися до акушера-гінеколога, терапевта, психіатра та нарколога або у випадках невідкладного стану.

На даний час розробляються програми, в яких будуть задіяні ОТГ для забезпечення надання медичної допомоги населенню по тим послугам, які не оплачуватимуться НСЗУ. Також головам сільських та селищних рад необхідно передбачити кошти на утримання в лікувальному закладі в подальшому осіб, які потребують не медичну допомогу, а по соціальним питанням – дітей, залишених без батьківського піклування, малозабезпечених та без постійного місця проживання.