26.03.2020

Інформація щодо роботи оперативного штабу при РДА з питань запобігання занесенню та поширенню коронавірусу COVID-2019

Під керівництвом голови райдержадміністрації щоденно працює оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19. До складу штабу залучено керівників відповідних структурних підрозділів РДА та територіальних служб, які звітують про вжиті заходи та виконання поставлених завдань щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя на території району.

Службою ДСНС щоденно проводиться оповіщення населення в районному центрі щодо необхідності дотримання карантину та заходів щодо запобігання інфікуванню. Співробітники служби об’їжджають вулиці та повідомлять через гучномовець як дотримуватися цих правил. Аналогічна робота проводиться по всіх населених пунктах району силами та засобами сільських та селищних рад.

Правоохоронні органи здійснюють контроль за виконанням карантинних заходів. Також проводяться рейди щодо перевірки правил санітарного законодавства на продуктових ринках та щодо здійснення торгівельної діяльності непродовольчими товарами. Станом на сьогодні по району складено 6 адміністративних протоколів за порушення правил карантину.

На сьогоднішній день магазини на території району забезпечені продовольчими товарами в повному обсязі. Супермаркет торговельної мережі АТБ планує надати допомогу одиноко проживаючим громадянам похилого віку старше 80 років та особам з інвалідністю на території Лиманського району продовольчими товарами.

З 01 квітня пенсіонери з низьким рівнем доходу (менше 5000 грн.) отримають додаткову виплату в розмірі 1000 гривень, а з 01 травня пенсіонерам буде проведено індексацію пенсії.

На період карантину забезпечено нарахування пільг і субсидій населенню та інших видів державних соціальних допомог відповідно до чинного законодавства.

На даний час, центральній районній лікарні по тендерному замовленню надійшли 150 респіраторів, 5000 масок, 1000 стерильних хірургічних халатів, 1000 одноразових медичних шапочок, 500 бахіл, 350 акушерсько-гінекологічних стерильних костюмів, 27 костюмів індивідуального захисту інфекціоніста та антисептичні засоби. Також наразі сформовано бригади медиків для роботи з хворими. Лікарня обладнана 8 апаратами штучного дихання, два з яких високого експертного класу. Також забезпечена кисневою станцією, яка може подавати кисень для 15 важких хворих та є в наявності ще 5 кисневих концентраторів для хворих середньої важкості. На сьогодні медичним закладом використано коштів майже 2,4 млн. грн. на придбання лікарських засобів, дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту та інше для упередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Наразі в районі перебувають на самоізоляції 32 особи, які повернулися з інших країн, де зафіксовано випадки коронавірусу. Всі вони взяті на контроль та перебувають під медичним наглядом. На сьогоднішній день КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» використано 215 тис. гривень на протидію розповсюдження коронавірусу.

На черговій сесії Лиманської районної ради, що пройде 27.03.2020 року, передбачається збільшення резервного фонду районного бюджету на 500 тис. грн., а також прийняття і фінансування  районної Програми протидії захворюванню на коронавірусну інфекцію 2019-nCoV (COVID-19) за рахунок коштів районного бюджету у сумі 5,73 млн. гривень.

Також інформуємо, що є термінова потреба в таких засобах:

-       протиепідемічні комплекти, костюми ЗІЗ 1 та 2 ступеню захисту;

-       медичні маски та маски респіраторні FFP3, FFP2;

-       термометри безконтактні;

-       апарати штучного дихання високого класу;

-       комплекти одягу лікаря-інфекціоніста;

-       тести на визначення грипу А та В (сертифіковані);

-       тести на коронавірус (сертифіковані);

-       захисні окуляри, щитки.

Найближчим часом буде створено благодійний фонд по підтримці Лиманського району. Кожен, хто має змогу та бажання внести свій вклад в запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зможе перерахувати кошти до благодійного фонду або придбати самостійно перераховані вище необхідні засоби та надати медичним закладам.