17.12.2020

Пенсійному Фонду України — 30 років

Створення Пенсійного фонду України – це наша з вами спільна сторінка багатогранної історії становлення та розбудови незалежної держави. І звичайно, що роки становлення не були легкими.

А почалася вона 21-го грудня 1990 року, згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР, якою було створено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду  СРСР. 

В нашому районі розпочав втілювати у життя пенсійну справу Станіслав Григорович Кімаковський.

На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року «Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органам Пенсійного фонду», наказу обласного управління Пенсійного фонду від 30 квітня 2002 року було створено на базі районного відділу Пенсійного фонду України – управління Пенсійного фонду України у Комінтернівському районі.

Введення в дію Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2004 року вважається офіційним «стартом» української пенсійної реформи, а точніше є початком її активної фази. З жовтня 2017 року розпочався наступний етап реформування пенсійної системи.  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», передбачено поступова зміна пенсійної системи протягом наступних 10 років.

На виконання постанови правління Пенсійного фонду України від 21 лютого 2012 року «Про деякі питання удосконалення прийому та обслуговування осіб, що звертаються до органів Пенсійного фонду України» в управлінні з 1 грудня 2013 року було створено відділ обслуговування громадян,  метою якого є покращення прийому та обслуговування населення.

На сьогодні відділ обслуговування громадян № 9 (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області обслуговує біля 16,0 тисяч пенсіонерів Лиманського району.  В середньому щомісячно  користуються послугами відділу  близько 1200  осіб.

В пенсійному забезпеченні впроваджуються глибокі системні перетворення, які спрямовані на побудову соціально справедливої, фінансово міцної та економічно ефективної пенсійної системи.

 Пенсійним фондом України запроваджено вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Це дистанційний пенсійний сервіс, безпечний та зручний для кожного. Пенсійні послуги  доступні тут 24/7, без візитів до установ Пенсійного фонду. Увійшовши до Особистого кабінету вебпорталу, Ви зможете побачити:

у центральній частині — свої персональні дані;

праворуч — свій статус: застрахованої особи, отримувача соціальної виплати, внутрішньо переміщеної особи;

ліворуч — меню, в якому Ви можна обрати потрібну опцію: дізнатися про розмір пенсії або заробітної плати, страховий стаж, подати звернення до Пенсійного фонду та перевірити його статус, подати запит на підготовку документів і завантажити потрібний документ, внести зміни в Реєстр застрахованих осіб, надати відомості про трудову діяльність, звернутися за автопризначенням пенсії та ін.

З вересня 2019 впроваджено новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд». Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв – смартфонів та планшетів.

Підсумовуючи результати роботи,  можна з впевненістю сказати, що незважаючи на усі поточні труднощі в роботі, фахівцями  Пенсійного фонду забезпечено найголовніше – кожен пенсіонер вчасно і в повному обсязі отримав пенсію.