10.10.2018

Прояви сепаратизму та антидержавницькі настрої не залишаться поза увагою влади в районі

Про це заявив голова райдержадміністрації Василь Приймак під час ініційованої ним наради з педколективом Петрівського державного аграрного технікуму с селі Курісове. На захід запросили представників освітянської галузі району та області, Служби безпеки України, громадських організацій. Йшлося про покращення роботи технікуму в частині патріотичного виховання студентів та упередження ризику розвитку сепаратистських тенденцій.

“Діти приходять до вас із різних сімей, з різних регіонів, в кожного є своя думка, і вони мають на це право. Але в стінах учбового закладу не може бути проявів сепаратизму чи антидержавницьких настров. Такі речі не залишаться поза увагою керівництва району. І жодних виправдань я не сприйматиму. Не може бути зневаги до мови, до законів, до держави. Студенти повинні розуміти, що в державному закладі навчально-виховний процес іде виключно українською мовою. І тут немає про що сперечатись. Завдання педколективу — не тільки дати цим дітям професію, але й виховати з них громадян України, патріотів своєї Вітчизни. Ваша співпраця з воїнами АТО — це дуже добре, але це разові акції. Потрібна системна робота з патріотичного виховання, особливо з першокурсниками, починаючи з першого дня їх перебування у закладі. Я наполягаю на цьому. Ми повинні працювати на упередження”, - сказав Василь Приймак, звертаючисть до працівників технікуму.

Окремо про ризики розвитку небезпечних тенденцій на півдні Україні і зокрема на Одещині розповів начальник Южненського міжрайонного відділу СБУ в Одеській області Григорій Кушнір. Зокрема, він повідомив про запобігання спецслужбами України планам сепаратистів підірвати міст через Дністер і захопити південь Одеської області, проголосивши “Бессарабську народну республіку”. І наголосив, що війна була б неможливою без допомоги громадян України, які є посібниками російської агресії.

«В Лиманському районі вже задокументовано 10 осіб з сепаратистськими проявами або з переходом на бік ворога. Ми могли мати тут те, що маємо в Донецькій та Луганській області”, - підкреслив Григорій Кушнір.

Він також зазначив, що після деокупації України помічники країни-агресора не залишаться без покарання за злочини проти держави та народу.

Крім того, представник СБУ довів присутнім інформацію про саме явище сепаратизму та відповідальність за нього. Він акцентував увагу на введенні в Кримінальний кодекс України додаткових статей, пов'язаних з подіями на сході. Покарання за злочини проти основ національної безпеки та посягання на територіальну цілісність і недоторканість України стали жорсткішими. І вже напрацьована конкретна практика притягнення до кримінальної відповідальності із вироками від 3 років позбавлення волі. Із свіжих прикладів, 5 років за гратами загрожує мешканцю Березівського району, який за змовою (за фінансову винагороду) репостив матеріали антиукраїнського характеру в соціальних мережах. Чоловік виправдовується, що не є сепаратистом, а просто хотів підзаробити в інтернеті, але по суті він став помічником агресора в проведенні підривної діяльності в Україні.

Про страшні наслідки сепаратизму присутнім розповіли безпосередні учасники антитерористичної операції на сході: заступник голови Координаційної ради з питань патріотичного виховання при Одеській облдержадміністрації Олександр Голопотелюк та голова громадської організації “Ветерани АТО Лиманщини” Володимир Калюжний. Вони також повідомили, що будуть ініціювати перед ОДА питання щодо вивчення ситуації з небезпечними тенденціями в подібних Петрівському ДАТ закладах області з метою вивчення глибини проблеми, яка існує, про що свідчать окремі “тривожні дзвіночки”.

В свою чергу, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Валентина Харламбова запропонувала педколективу технікуму допомогу в проведенні виховної роботи зі студенством.

“Робота з патріотичного виховання в загальноосвітніх закладах району проводиться на високому рівні. Наші проекти виходять за межі району. Ми радо поділимося своїми напрацюваннями. Беріть участь в наших заходах. Давайте співпрацювати з цих питань, це дуже важливо”, - сказала очільниця освітян району.