12.02.2020

В райдержадміністрації обговорили питання щодо запобігання отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польвих робіт

При райдержадміністрації створено телефонну гарячу лінію щодо недопущення ускладнення санітарно-епідеміологічного стану при застосуванні пестицидів та зменшення випадків отруєння бджіл на території району. Це питання обговорили в ході наради під керівництвом голови райдержадміністрації Василя Приймака з головами сільських та селищних рад району, представниками районного управління Держпродспоживслужби, аграріями та пасічниками. Кожен з присутніх мав змогу висловити свою думку або надати пропозицію стосовно налагодження алгоритму спільних дій для вирішення цієї проблеми.

Відповідно до чинного законодавства, сільгоспвиробники, які застосовують хімічні засоби, зобов’язані повідомити про це населення та пасічників, пасіки яких розташовані на відстані 10 км, не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки. В повідомленні має бути вказано дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності. При цьому власники пасік мають бути зареєстровані в сільських радах та Держпродспоживслужбі, завчасно планувати та інформувати про місця розташування пасік.

За результатами наради, протягом п’яти робочих днів районне управління Держпродспоживслужби з залученням голів та депутатських корпусів сільських та селищних рад, бджолярів та громадськостімає розробити алгоритм спільних дій відповідних служб району  для контролювання та вирішення цієї проблеми.

За телефоном гарячої лінії (04855) 9-13-38 просимо громадськість району надавати свої пропозиції щодо розробки алгоритму взаємодії у напрямку вирішення цього питання, а також в майбутньому повідомляти про порушення норм використання пестицидів сільгоспвиробниками.