23.05.2020

Вирішується питання щодо подальшого функціонування закладів культури, освіти та спорту в умовах утворення ОТГ

Голова райдержадміністрації Василь Приймак спільно з головою райради Геннадієм Тефтулом провели нараду щодо функціонування установ культури, освіти та спорту в умовах утворення об’єднаних територіальних громад з головами виконкомів сільських та селищних рад району, на території яких діють  філії цих закладів.

В Лиманському районі стоїть питання щодо подальшого функціонування Дитячої музичної школи, бібліотек, Інклюзивно-ресурсного центру, Центру дитячо-юнацької творчості та Дитячо-юнацької спортивної школи.

Зараз ці установи підпорядковуються районним відділу культури та туризму, а також відділу освіти, молоді та спорту відповідно та фінансуються з районного бюджету. Оскільки до кінця поточного року буде утворено об’єднані територіальні громади, формування районного бюджету на 2021 рік не буде. Саме тому аби функціонування цих установ здійснювалося і в подальшому, вони мають бути на утриманні новоутворених ОТГ.

Проте ті заклади, робота яких прив’язана до навчального року, зможуть розпочати його з 1 вересня тільки за умови впевненості у фінансуванні до кінця другого семестру 2021 року. Тому в ході обговорення було зазначено, що вже до 1 червня сільськими та селищними радами, які в майбутньому планують утримувати їх за рахунок ОТГ, має бути затверджено рішення про створення комунальних установ аби на сесії районної ради, яка відбудеться в червні, передати повноваження для управління діючих установ. До кінця 2020 року вони будуть фінансуватися за рахунок наданої субвенції з районного бюджету, в подальшому – за рахунок бюджетів ОТГ.