07.06.2018

Дієві програми підтримки сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств

Найважливішим чинником рівня соціального життя населення є забезпечення його продовольством, що у всі історичні часи було й залишається першочерговою проблемою.

У її розв’язанні провідна роль належить саме тваринництву, але на жаль, протягом останніх років спостерігається стрімке погіршення економічних показників галузі та повальний спад виробництва.

Станом на 30 травня поточного року в районі є 3 сільгоспвиробника, які продовжують займатись виробництвом продукції тваринництва великої рогатої худоби. Поголів’я ВРХ становить 72 одиниці, з них 46 корів та 26 телят. Підприємства планують розвиток даної галузі.

В рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Лиманському районі Одеської області на 2016-2018 роки фермерському господарству «Еко Калина» надана фінансова допомога з районного бюджету для реалізації бізнес-плану «Міні-ферма по виробництву молока». Витрати склали 199,0 тис.грн. та розраховані на придбання доїльної установки УДМ-28.

По Програмі підтримки сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств Лиманського району на 2016 рік з районного бюджету виділено кошти 3 сільгоспвиробникам (СФГ «Зерновоє», ПСП «Україна» та ФГ «Назари») по 199,9 тис.грн. кожному для закупівлі  мінеральних добрив. Загальна сума витрат склала 599,7 тис.грн.

Постановою Кабінету Міністрів № 107 від 07 лютого 2018 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» затверджено ряд дотацій для підтримки галузі тваринництва, однак для сільгоспвиробників – юридичних осіб не передбачено компенсацій на утримання молодняка великої рогатої худоби.  

8 травня 2018 року до управління аграрної політики Одеської обласної державної адміністрації надано відомості на отримання дотації  шести фізичних осіб на 13 телят в загальній сумі 7 100 гривень. За попередніми розрахунками станом на 1 вересня поточного року слід очікувати надходження документів на дотацію за молодняк 68 телят.

Управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед сільгосппідприємств району та населення щодо можливості та умов підтримки агропромислового комплексу. Сільгоспвиробникам, головам сільських та селищних рад району направлялися листи, постійно проводились співбесіди в телефонному режимі, розміщено інформації на веб-сайті райдержадміністрації та опубліковані статті в газеті «Слава хлібороба».

Розпочала дію районна Програма розвитку агропромислового комплексу Лиманського району Одеської області на 2018-2020 роки, затверджена рішенням сесії Лиманської районної ради від 22.09.2017 року. Для дії Програми у 2018 році виділено кошти в сумі 400,0 тис. грн., які заплановано освоїти для реалізації інноваційно-інвестиційні заходи, направлені на розвиток агропромислового комплексу, впровадження сучасних технологій ведення сільськогосподарської галузі; збереження та нарощування поголів’я корів, свиней та птиці; переробка та зберігання молочної продукції, іншого обладнання.  

Щоб розвивати тваринництво власникам потрібно об’єднуватись в кооперативи, створювати тваринництва, фермерські господарства для того, щоб скористатись державними коштами програм державної підтримки.

 

Державні та регіональні програми розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації, а також фінансова допомога сільгоспвиробникам, які потребують фінансових ресурсів для модернізації та будівництва основних фондів:

-  фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 300 (зі змінами):

- державна підтримка галузі тваринництва відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107;

- фінансова підтримка розвитку фермерських господарств відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 106;

- державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 № 587;

- часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130 (зі змінами);

- підтримка з обласного бюджету згідно з регіональною програмою розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2014- 2018 роки, затвердженою рішенням Одеської обласної ради від 21.12.2017 № 649-VII «Про обласний бюджет Одеської області на 2018 рік.