Андрій Загороднюк та Раймундас Каробліс обговорили важливі напрямки українсько-литовського оборонного співробітництва


У ході діалогу Андрій Загороднюк повідомив про першочергові завдання  для українських Міноборони та Збройних Сил. Це – стримування збройної агресії РФ, оборонні реформи та досягнення критеріїв членства в НАТО.

Він висловив вдячність Литовській Республіці за постійну всебічну підтримку України. Андрій Загороднюк та Раймундас Каробліс приділили увагу питанню діяльності спільної литовсько-польсько-української військової частини бригадного рівня ЛИТПОЛУКРБРИГ.

Міністр оборони України окремо висловив слова подяки своєму колезі за сприяння у реабілітації та лікуванні в Литовській Республіці 272 українських воїнів-учасників бойових дій під час російської збройної агресії.

Раймундас Каробліс висловив підтримку оборонної реформи України та зазначив, що Литовська Республіка продовжить надання консультативно-дорадчої та тренувальної допомоги.

Сторони наголосили на продовженні перспективного співробітництва за воєнно-політичним та військовим напрямами у контексті наближення Збройних Сил України до стандартів НАТО. Міністри визначили напрями співпраці на 2020 рік. Зокрема, щодо реформи військової освіти, сержантського складу та функціонування ЛИТПОЛУКРБРИГ.

Також сторони обговорили участь у 4-ій Міжнародній конференції з питання реформування в Україні, яка відбудеться у Вільнюсі, 7 липня 2020 року.

Довідково

Лише з 2015 року на рівні керівництва оборонних відомств України та Литовської Республіки проведено понад 60 заходів.

Литовська Республіка стала першою країною, яка у 2014 році надала Україні летальну зброю (стрілецьку) та боєприпаси до неї. Зокрема, в рамках різнопланової допомоги, за період 2014-2019 роки Литовська Республіка передала Україні гуманітарну допомогу на суму близько 3,6 млн дол. США, 164 тонни зброї радянського виробництва та боєприпасів до неї на суму понад 6 млн дол. США.

Окрім цього, в Україні з 2015 року на ротаційній основі в рамках JMTGU (Об’єднана багатонаціональна група з підготовки – Україна) залучаються литовські військові інструктори для підготовки підрозділів Збройних Сил України.

На базі військових вишів Литовської Республіки пройшли та навчаються на курсах англійської мови близько 100 військовослужбовців ЗС України.